Błogosławionaś ty…

Błogosławionaś ty

między niewiastami …

Święty Łukasz w jego Ewangelii, mówi o wizycie Marii, matki Pana Jezusa Chrystusa, u jej kuzynki Elżbiety. Po wejściu do domu, Elżbieta, wypełniona Duchem świętym, zawołała, Błogosławionaś ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twego.

Te słowa są nie tylko w rzymskokatolickich Bibliach. Każda Biblia jaka dotąd była wydrukowana, posiada słowa o tym znaczeniu. Każdy kto na prawdę wierzy Biblii, musi przyznać, że Bóg wybrał Marię, nazywaną: Błogosławioną dziewicą, do wykonania wspaniałej części w Jego planie.

Bóg nie wybrał Marii nagle. On zawsze wiedział, że ona będzie tą osobą, przez którą, Jego Syn, od zawsze i przez wieki istniejący Bóg, Pan Jezus Chrystus, objawi się w ciele (1 Tymot. 3:16), i przyjmie ludzką postać, okazawszy się z postawy człowiekiem. (Filip. 2:7) Wziął ciało z Marii dziewicy, i Stał się człowiekiem.

Słowo: „błogosławiona” znaczy: być doprowadzonym do radości w Duchu świętym; otrzymać czystą szczęśliwość daną przez Boga. życie Marii pokazało Bożą obecność i przychylność jej okazaną. Maria znalazła swoją radość w Bogu. Każdy jej ból porodowy był lżejszy przez świadomość, że był on po to aby być mamą Mesjasza, obiecanego Wybawiciela i Zbawiciela.

W ten pierwszy po narodzinach wieczór, gdy Maria ujrzała jej dziecko, przepełniła ją radość. Ona była błogosławiona przez Boga poprzez umożliwienie jej udziału w przyjściu na świat obiecanego Wybawiciela i Zbawiciela.

Gdy Jezus rósł, Maria zachowywała w pamięci wszystkie rzeczy które On powiedział lub zrobił. Po latach jej pełnej miłości opieki, Jezus opuścił dom aby wypełnić Jego krótką misję, aby okazać ludziom, że Bóg kocha ich. Maria była przy Jezusie, gdy On dokonał Jego pierwszego zadziwiającego dzieła. Jego pierwszego cudu. Na weselu, słudzy poprosili ją o pomoc kiedy skończyło się wino. Ona powiedziała o tym Jezusowi, a sługom nakazała aby byli posłuszni Jezusowi. Pokazała ona w ten sposób, że zawsze powinniśmy się we wszystkim zwracać do Pana Jezusa, a nie do niej. Kiedy oni posłuchali Jezusa Chrystusa, woda została zamieniona w wino.

Trzy lata później, Maria klęczała przed Panem Jezusem, gdy On wisiał na krzyżu. Obserwowała ona straszną śmierć jej syna na tym krzyżu. Słyszała te słowa, które On mówił podczas gdy cierpiał okropny ból będąc przybitym gwoździami do krzyża. Lecz mimo to, podczas gdy Umierał, słyszała słowa świadczące o Jego trosce o nią.

Matka Jezusa, nazywana „błogosławioną dziewicą”, żyła w całkowitej zależności od Boga. Była cały czas poddana kontroli i autorytetowi Ducha Bożego. Zrobilibyśmy dobrze poszukując tego samego doświadczania Bożej obecności w naszym życiu i pełnego posłuszeństwa, jakie otrzymała ona. A więc potrzebujemy dowiedzieć się jak ona otrzymała to błogosławieństwo od Boga, święty Augustyn powiedział o Marii, „Ona była bardziej błogosławiona przez wierzenie w Jezusa jako swojego Zbawiciela, niż poprzez narodzenie Go.”

Słowa napisane przez świętego Marka w jego Ewangelii, dowodzą tego twierdzenia. To pokazuje nam w jaki sposób błogosławiona dziewica Maria, była obdarowana przez Boga. Kiedy Pan Jezus nauczał pewnego dnia, ktoś powiedział Mu, że Jego matka przyszła. Przerwał On nauczanie aby zapytać, „Kto jest moją matką?” Odpowiadając, Pan Jezus pokazując na ludzi zgromadzonych do Niego, i słuchających Go, Powiedział: „To jest moja matka … bo każdy kto czyni wolę Bożą, jest moim bratem i siostrą i matką.”

Bóg wybrał Marię, ponieważ ona chętnie była posłuszna Bożej woli; Pan Jezus Chrystus bardzo jasno pokazał, że błogosławieństwo jest darowane tylko temu kto czyni Jego wolę. Tylko te osoby, które czynią wolę Boga, są częścią Bożej rodziny. Maria była częścią Bożej rodziny, tylko dlatego, że czyniła to co jest wolą Bożą. Bożą wolą jest to aby człowiek przyznał przed Bogiem, że jest grzesznikiem zasługującym jedynie na wieczne potępienie w Piekle, że nic nie jest w stanie uczynić aby ten stan zmienić, i że potrzebuje ratunku (zbawienia) z tej sytuacji. Zbawić może tylko Jedyny Prawdziwy Bóg, który objawił się w ciele: Pan Jezus Chrystus. Maria także uwierzyła w Pana Jezusa jako jedynego jej Zbawiciela. To było o wiele ważniejsze niż bycie Jego ziemską mamą.

Jedyną drogą do posiadania rzeczywistego pokoju i radości w tym pełnym niepokojów życiu, jest poznanie Boga. Przez stulecia ludzie zastanawiali się, „jak możemy poznać Boga, i czynić Jego wolę?” Wielu z nich próbowało tego przez przestrzeganie religijnych obowiązków, przez wyjazd na pustkowie, lub przez wyzbycie się wszelkich wygód. Pewnego dnia, Pan Jezus Chrystus zapytał: „Co musimy czynić aby wykonywać dzieła Boże?”

Jego odpowiedź była tak prosta, że wielu ludzi nie zrozumiało jej. Pan Jezus Chrystus powiedział, że jedynie nieograniczona wiara Bogu może wykonywać dzieła Boże.

Chodzi o tego rodzaju wiarę, jaką okazała szczera wiejska dziewczyna w Galilei, kiedy anioł powiedział jej, że pomimo jej dziewictwa zostanie matką obiecanego Odkupiciela i Ratownika. Ta jakość wiary, uczyniła z Marii błogosławioną między niewiastami. Wiedziała, że będąc istotą grzeszną, zasłużyła jedynie na karę Piekła wiecznego, ale nie usprawiedliwiała się, lecz przyjęła dar zbawienia od należnej jej kary, i uznała Pana Jezusa Chrystusa za Jedynego, który mógł ją uratować (zbawić). Jeżeli będziesz miał taki sam rodzaj zaufania Bogu co Maria, wtedy będziesz mógł znaleźć prawdziwe szczęście. W odpowiedzi aniołowi, Maria nazwała Boga, swoim Zbawicielem. Maria wiedziała, że potrzebowała Zbawiciela, który uratowałby ją od grzechu, i skoro nawet Maria potrzebowała Zbawiciela …. to ja także.

Pan Jezus Chrystus nakazał Swoim naśladowcom, aby mówili Dobrą Nowinę o tym jak można zostać uratowanym (zbawionym) od grzechu i od złych uczynków. On nigdy nie Mówił nic o tym by posiadać wiarę w kościół, lub w jakąś organizację religijną: wszyscy pisarze Nowego Testamentu są zgodni, że Pan Jezus Chrystus uczył, że wiara musi być jedynie mocno położona w Nim. Nasza ufność powinna być opierać się nie na tym, co my możemy zrobić dla Niego, ale opierać się na tym co Pan Jezus Chrystus uczynił dla nas.

Kiedy Pan Jezus Chrystus Umierał na krzyżu, Powiedział, „Wykonało się.” Dlatego Jego wielkie dzieło zbawienia nas od grzechu było kompletne.

On Zdobył to odkupienie nas, przez to, że umarł dla nas. Musimy to przyjąć przez prostą wiarę. To jest prawda, że On umarł za grzechy całego świata. Lecz najwspanialszym jest ten fakt, że On umarł dla Ciebie i dla mnie!

Bóg przyjął śmierć Pana Jezusa Chrystusa na krzyżu Golgoty jako karę za nasze grzechy. Oznacza to tyle, że za twoje grzechy które popełniłeś, powinieneś znaleźć się na wieki w Piekle (to należy się każdej osobie która choć raz w życiu nie była doskonała), ale Pan Jezus Umarł jako twój Zastępca, i jeśli przyjmiesz to zastępstwo, unikniesz należnej ci kary, i będziesz usprawiedliwiony w oczach Boga. Z powodu śmierci Pana Jezusa Chrystusa, możesz przyjąć przebaczenie twoich grzechów dzisiaj. Powiedz Bogu, „Przepraszam za to, że zgrzeszyłem przeciwko Tobie Boże, wybacz mi mój grzech. Wiem, że zasłużyłem na wieczne potępienie w Piekle, i także wiem, że Pan Jezus Umarł w moje miejsce na krzyżu Golgoty. Wierzę, że ta śmierć wystarczy aby zgładzić wszystkie moje grzechy, bo On Poniósł już karę za mnie i za mój grzech.”

Jeśli uczynisz to szczerze przed Bogiem, z postanowieniem pełnego podporządkowania się Jego woli jako Panu, (Bóg nigdy nie przebaczy ci grzechu którego nie chcesz porzucić, więc zdecyduj porzucić wszystkie niezgodne z Biblią czyny) to będziesz mógł być pewien szczęścia po śmierci, ponieważ w taki sposób przyjmiesz to co Pan Jezus uczynił dla ciebie. Ani jeden anioł i ani jeden święty nie może darować ci przebaczenia. Ani jeden kościół nie jest w stanie usunąć ani jednego twojego grzechu. Tylko śmierć Pana Jezusa Chrystusa, jeśli to przyjmiesz, może usunąć twoje grzechy. My wszyscy zgrzeszyliśmy, i dlatego my wszyscy potrzebujemy tej ofiary Pana Jezusa jako zastępstwa za nas.

Dzisiaj Pan Jezus Chrystus żyje. Jeżeli przyjdziesz do Niego z pokorą wyznając swój grzech i prosząc o wybaczenie i o Jego Panowanie nad tobą, On Zmieni twoje życie, twoje myślenie, i uczyni cię nowym człowiekiem. Poznawaj Boga codziennie poprzez regularne i wnikliwe czytanie Biblii, postępuj tylko zgodnie z tym co Bóg Mówi w Biblii, nie akceptując niczego ponad to co w niej jest napisane. Ponieważ Pan Jezus Umarł abyś mógł mieć przebaczenie twoich win, i dlatego, że On zawsze, żyje aby pomagać ci.

Jeśli chciałbyś otrzymać bezpłatnie drukowaną wersję tego artykułu [np. w większej ilości do rozdawania znajomym] napisz pod adres wydawcy: GPM,  46 Roxy Avenue, Chadwell Heath, Romford, Essex, RM6 4AY, England.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: