Jan. 17:2

Jan. 17:2

2. Jak mu dałeś władzę nad wszelkim ciałem, aby dał żywot wieczny tym wszystkim, których mu dałeś.

JEZUS CHRYSTUS – DAWCA ŻYCIA WIECZNEGO (1) W zacytowanych dziś słowach Pana Jezusa jest zawarte coś, co trafia głęboko do serca i prowadzi do uwielbienia Jego Osoby. Jezus otrzymuje autorytet (władzę) od Ojca; a jeśli go pragnie, to w tym celu, aby móc dać życie wieczne tym wszystkim, których Ojciec Mu dał, aby Ojciec w tym czynie został uwielbiony. Pan Jezus może teraz spoglądać na nas, ludzi zbawionych, którzy są Jego własnością, mówiąc: Uwielbiłem Ojca w tych osobach, dałem im, niegdyś martwym w ich grzechach, chwalebne życie wieczne.

Cierpienia krzyża, które w tamtym czasie były przed Nim, w żaden sposób nie zmieniły jego pragnienia, aby oddać swoje życie i uwielbić przez to Boga. Pan Jezus posłużył się otrzymaną władzą i autorytetem, aby nas ożywić i podarować nam miejsce przy sobie. Jakaż to drogocenna prawda o Jego wielkim czynie! Bóg nigdy nie zapomni, że Jego Syn cierpiał, aby nas wprowadzić tam, w to miejsce niewyobrażalnej wiecznej chwały, a Pan Jezus ze swej strony nigdy nie zapomni nikogo z tych, których Ojciec Mu podarował!

W miejscu ty nie będzie NIKOGO brakowało. Nasze życie jest w Nim.

Cokolwiek spotka nas tutaj, gdy jesteśmy „w drodze”, nie jest w stanie odebrać nam tego statusu – życie zagwarantowane w Chrystusie jest niezniszczalne i niezmienne. Naczynie może wprawdzie być kruche, ale jego zawartość – życie – jest zachowane, ono jest wieczne.

 http://chrzescijanin.googlepages.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: