Wydarzenia czasów ostatecznych Werner Mucher – część 1

Wydarzenia czasów ostatecznych Werner Mucher – część 1

Charakterystyczne punkty czasu

Ale o tym dniu i godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec. Baczcie, czuwajcie; nie wiecie bowiem, kiedy ten czas nastanie. Ew. Marka 13:32,33.

Od wieków ludzie zajmujący się biblijnymi proroctwami dotyczącymi czasu ostatecznego, stawiali sobie pytanie, kiedy się to wydarzy. Odpowiedź jest również od wieków taka sama: nikt z ludzi nie jest w stanie tego dokładnie określić. Czas ostateczny może się rozpocząć nawet jutro, albo za kilka lat. Jednak dla nas – chrześcijan pierwszym i najważniejszym pytaniem powinno być raczej nie to, kiedy wypełnią się biblijne proroctwa, lecz czy jesteśmy przygotowani na ten czas końca.

Powinniśmy być cały czas świadomi tego, że Bóg zbiera już dzisiaj obfite plony: tysiące ludzi z byłego ZSRR nawraca się (Pod pojęciem “nawrócenie” należy rozumieć nie zmianę religii, lecz świadome przyjęcie Ewangelii Jezusa Chrystusa, co wiąże się z przyznaniem się przed Bogiem, że jest się grzesznikiem oraz z przyjęciem pojednania możliwego przez ofiarę krzyżową Jezusa Chrystusa). Wśród tamtejszych wierzących zapotrzebowanie na Biblię i literaturę chrześcijańską przewyższa wielokrotnie podaż. Bóg czyni wielkie rzeczy. Pomódlmy się, aby również w Chinach, Indiach i innych krajach szeroko otworzyły się drzwi na przyjęcie Ewangelii Chrystusowej.

A od figowego drzewa uczcie się podobieństwa: Gdy gałąź jego już mięknie i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, tuż u drzwi. Zaprawdę powiadam wam. Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Ew. Mateusza 24:32-34.

Od maja 1948 r. Państwo Izrael znów widnieje na mapach – po przerwie trwającej prawie 1900 lat. To wydarzenie jest początkiem końca. Potwierdza to fragment Ewangelii według Mateusza (24), w którym Pan Jezus sam, w ostatnich dniach Swego ziemskiego życia Mówił o przyszłości ludu izraelskiego. Jego uczniowie spytali Go, po czym poznają, że do nich Powrócił. Jezus nie podał im jednak dokładnego czasu Swego ponownego Przyjścia; Opowiedział im przypowieść o drzewie figowym – Dał im więc symboliczny znak. Ten kto uważnie przestudiował Ewangelię według Mateusza, zrozumiał, że drzewo figowe jest symbolem ludu Izraela (porównaj: 21:18-21). Bardzo wyraźnie jest to widoczne w stwierdzeniu: … Nie przeminie to plemię, aż się to wszystko stanie (w polskich tłumaczeniach jest “pokolenie” – inaczej niż w Biblii Elbreferdzkiej – sugeruje to inną myśl, czasem skłaniającą do “wyliczania” dnia końca). (24:34), które odnosi się jednoznacznie do ludu izraelskiego. Dwutysiącletnia historia jest potwierdzeniem tych słów. Ileż to razy próbowano bezskutecznie zgładzić naród żydowski? Jednam z najbardziej wstrząsających przykładów jest holokaust. Jeszcze dzisiaj wspomnienie o tym przywołuje rumieniec wstydu!

Gałęzie drzewa figowego dojrzeją i zrzucą liście. Tak .. gałęzie już dojrzały! Liście powoli spadają! Jest to symboliczny opis narodowej odnowy ludu Izraela. Nadejdzie również czas, kiedy drzewo figowe wyda dojrzałe owoce – wtedy to Izrael odnowi się duchowo. Chwila ta wkrótce nadejdzie, ponieważ drzewo figowe mówi nam, że „wiosna” już jest blisko.

W księdze proroka Ezechiela znajdujemy z rozdziale 37 wyczerpujący opis tego samego procesu narodowej i duchowej odnowy ludu Izraela. Posługując się symbolem suchych kości, które łączą się ze sobą, oblekają się ścięgnami, mięsem i skórą, opisuje prorok Ezechiel najpierw narodową odnowę Izraela. Duchowa odnowa rozpoczyna się w momencie, kiedy Bóg tchnie w Swój Naród Wybrany oddech życia. Słowo Boże obfituje w symboliczne opisy tego wydarzenia ogromnej wagi.

Tak, jak wypełniła się znaczna część biblijnych proroctw, tak też bez wątpienia stanie się z ich resztą. Jeśli jest coś godnego zaufania w tych niepewnych, zmieniających się czasach, to jest to Słowo Boże. Lud Izraela był, jest i będzie Narodem Wybranym, mimo iż często schodził z drogi wyznaczonej przez Boga.

Pruski król Fryderyk Wielki podobno zażądał od swojego Marszałka Dworu dowodu na istnienie Boga. Otrzymał krótką odpowiedź: „Żydzi, Wasza Miłość!”

Kolejnym pytaniem, na które spróbujemy sobie teraz odpowiedzieć, jest: Co nastąpi później? Jakie będzie kolejne wydarzenie?

(Tłum. z niem. M. Kuc)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: