Znużenie

Znużenie

Jest wielu chrześcijan, którzy czują się wewnętrznie zmęczeni. Na przykładzie ludu izraelskiego, Dawida, Eliasza, Słowo Boże pokazuje nam, jakie mogą być tego przyczyny.             Lud izraelski już po przejściu przez Morze Czerwone był „zmęczony i strudzony” (5 Moj. 5,17-19).            Tak, pustynia świata jest także dla nas miejscem pełnym trudności, mozołu i walki – miejscem, gdzie otaczają nas szatan i świat.             Nie staczamy tu jedynie – tak jak ludzie tego świata – walki o byt, w której musimy się uporać z ogromną masą codziennych obowiązków i spalać przy tym wiele cielesnej i psychicznej energii. Równocześnie jako żyjący chrześcijanie i świadkowie Jezusa Chrystusa, musimy bez ustanku staczać bezlitosną walkę z duchowymi mocami złego w okręgach niebieskich, jeśli nie chcemy dać sobie zabrać  korzystania z niebiańskich błogosławieństw.             Bóg w Chrystusie udzielił nam bogatych źródeł pomocy i wyposażył w bojowy rynsztunek, abyśmy mogli zwyciężać i praktycznie dowieść swego niebiańskiego stanowiska. Jeśli zbyt rzadko przychodzimy do „skały”, aby zaczerpnąć wody, jeśli codziennie nie napełniamy „gomeru” z manną, zaniedbujemy wkładania zbroi – to czy możemy się później dziwić, że tracimy radość w Panu wlokąc się znużeni z dnia na dzień?

 

Znużenie jest niebezpieczne i zniesławia Boga

Amalekici wykorzystali znużenie synów izraelskich wędrówką po pustyni. Uderzyli oni nocą słabych, wyczerpanych, zmęczonych, pozostających w tyle.Do zgładzenia Dawida zmierzała również rada, gdy był on znużony, a jego ręce omdlały. Znużeni trudnościami i prześladowaniami wierzący Hebrajczycy byli bardzo naciskani przez wroga, aby opuścić drogę chrześcijaństwa i wrócić do żydostwa. Wyczerpanie proroka Eliasza miało takie skutki, że zamiast dalej służyć, życzył sobie śmierci. Wielu ze znużonymi duszami sobie współczuje. Nie myślą oni, że Bóg może być przez to zniesławiony. Nie są oni błyszczącym świadectwem  Bożej łaski, Bożej mocy i dobroci, radości i pokoju w Chrystusie Jezusie ani też  mocy Ducha Świętego. – Apatyczni słudzy są raczej oskarżycielami niż orędownikami za ludem Pana.

 

Zajmowanie się Chrystusem- środkiem na znużenie

            Duch Święty wzywa nas wszystkich : „Przeto pomyślcie o tym, który od grzeszników zniósł tak wielkie sprzeciwy wobec siebie, abyście nie upadli na duchu, utrudzeni (znużeni) (Hebr. 12,13). On, który był we wszystkim tak samo doświadczony jak my , za wyjątkiem grzechu, przeżywa trudy, sprzeciwy ze strony ludzi, które nas tak często nużą i przemagają. Każda minuta życia była wykorzystana przez Niego na pracę. Od rana do wieczora naciskali na Niego ludzie ze swoimi problemami, potrzebami i biedami. Jak bardzo musiały męczyć Go fizycznie  te ciągłe żądania, miał On przecież to samo ciało co my.Ponieważ nie troszczył się On o nic, nie był więc wyczerpany wewnętrznie. Podczas, gdy my często o wszystko się troszczymy, u Niego wszystko było powodem do modlitwy. On wszystko czynił wspólnie z Ojcem. Zawsze charakteryzowały Go zależność i niezachwiane zaufanie. Nic nie mogło stać między Nim a Ojcem. A jak zachował się Pan w obliczu wzrastającego sprzeciwu ze strony Żydów? Chociaż przewidywał, że Jego słowa prawdy wywołają wrogie reakcje, nie wzbraniał się od ich wypowiadania. Przyświecała mu zawsze myśl o uwielbieniu Ojca. Jak pilny i wierny był On zawsze w swojej służbie! Chociaż od początku był  odrzucony, sprawował swoją służbę pośród swojego ludu aż do krzyża. Tam ukoronował On swoje dzieło przez to, że oddał się za wrogów i grzeszników, aby mogli zostać uratowani. Bardzo mocno bolały go ostre sprzeciwy pod adresem Jego służby. Jednak patrząc na Ojca cieszył się, że pojedynczy ludzie, spracowani i obciążeni przyszli do Niego (Łuk. 13,34; Mat. 11,20-30). Pomyślcie o Jezusie! Nie ma lepszego leku na znużenie!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: