Ten Który wszystko stworzył i wszystko utrzymuje.

Ten Który wszystko stworzył i wszystko utrzymuje.

I. Tekst: „Lecz do Syna [Bóg Ojciec powiedział]: … Tyś, Jahweh, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk Twoich; (Hebrajczyków 1:8-10)

II. Główna lekcja: Tekst ten pokazuje nam wielki majestat i chwałę Pana Jezusa Chrystusa jako Stworzyciela wszystkich rzeczy i jako tego który wszystkie rzeczy utrzymuje. Gdy dobrze to zrozumiemy – wtedy nasza wiara w Niego jako Pana i Zbawiciela będzie wzmocniona.

III. Wiersze Biblijne do studium: Izajasza 40:25-31. W świetle tego czego uczymy się ze Słowa Bożego widzimy, że ten tekst odnosi się do Pana Jezusa Chrystusa, Świętego Bożego.

w. 25. Pana Jezusa Chrystusa nie można z nikim innym porównać: „Z kim więc Mnie porównacie, że mam mu być równy? – mówi Święty”.

w. 26. Kieruje nasze oczy na niebiosa: „Podnieście ku górze wasze oczy i patrzcie: Kto to stworzył? Ten, który wyprowadza ich wojsko w pełnej liczbie”.

w. 26. Pan Jezus Chrystus ma nieskończoną i nieograniczoną wiedzę: „na wszystkich woła po imieniu”.

w. 26. Pan Jezus Chrystus jest Wielki w Swej mocy: „Wobec takiego ogromu siły i potężnej mocy”

w. 26. Pan Jezus Chrystus wszystko utrzymuje: „nikogo nie brak”.

w. 27. Ci którzy Panu Jezusowi Chrystusowi nie ufają, są przez Niego napominani: „Czemu więc mówisz, Jakubie, … Zakryta jest moja droga przed Panem … ?”

w. 28. Pan Jezus Chrystus nigdy się nie męczy: „Czy nie wiesz? Czy nie słyszałeś? Bogiem wiecznym jest Jahweh, Stwórcą krańców ziemi. On się nie męczy i nie ustaje”

w. 28. Panu Jezusowi Chrystusowi nigdy nie brak mądrości: „niezgłębiona jest Jego mądrość”.

w. 29-31. Jego wielka Moc jest dostępna dla każdego kto Jemu ufa i na Niego czeka: „Zmęczonemu daje siłę, a bezsilnemu moc w obfitości. Młodzieńcy ustają i mdleją, a pacholęta potykają się i upadają. Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją, idą, a nie ustają”.

Dla tych którzy czekają na Pana Jezusa Chrystusa i chcą pełnić tylko i wyłącznie Jego wolę

jest darowana moc w obfitości. On ma tę moc ponieważ jest nieskończenie wielkim Stworzycielem.

IV. Osiem miejsc ze Słowa Bożego które pokazują że Chrystus Jezus nasz Pan jest Stworzycielem utrzymującym wszystkie rzeczy.

(i) Hebrajczyków 1:10

(ii) Jana 1:1-3: „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało”. (Jana 1:1-3) Jana 1:14: „A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas” (Jana 1:14).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: