Wieczne bezpieczeństwo przez krew

RLCH – Rozpowszechnianie Literatury Chrześcijańskiej; ul. Fabryczna 18; PL98-400 Wieruszów; Polska.
http://chrzescijanie.info/
http://chrzescijanie.eu/
http://Chrystus.Jezus.pl/
Aby bezpłatnie otrzymać Nowy Testament Pana Jezusa Chrystusa lub inną chrześcijańską literaturę na temat Twojego osobistego pojednania z Bogiem napisz na adres:
RLCH – Rozpowszechnianie Literatury Chrześcijańskiej; ul. Fabryczna 18; PL98-400 Wieruszów; Polska.

 Wieczne bezpieczeństwo przez krew

Krew Chrystusa naszym ratunkiem przed sądem Bożym

Jedynym środkiem ratunku przed gniewem i sądem wszechmogącego Boga jest krew Jezusa Chrystusa. Kiedy przyjmiemy Chrystusa jako swojego Zbawiciela i Pana i wyznamy Bogu swoje grzechy szczerze za nie żałując, Jego drogocenna krew okryje nas i oczyści od każdego grzechu. To jest to co Biblia, Słowo Boże, oferuje wszystkim.

Chrystus wybrany i posłany

Był to własny Boży plan i wybór, że Jego umiłowany Syn powinien stać się naszym Zastępcą – ofiarą Bożego sądu za nasze grzechy. Dlatego posłanie Go na nasz świat przez Boga nie było ani niezaplanowane, ani nie bezcelowe. “Lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna swego …. aby wykupił tych, którzy byli pod zakonem” (1). “A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata” (2).

Jezus jest zapowiadanym przez Boga Zbawicielem wszystkich ludzi i Bóg pokłada nieskończoną wartość w Jego krwi. Czy ty, jako grzesznik potrzebujący wybaczenia i oczyszczenia, doceniasz tę ogromną wartość? “Pan Jego dotknął karą za winę nas wszystkich” (3). Jezus umierając na krzyżu oznajmił: “Wykonało się!” (4). Teraz On jest w stanie uratować ciebie. Czy ty pozwolisz Mu pomóc sobie?

Cierpienia i śmierć Chrystusa

Skieruj swoje spojrzenie na ów krzyż przez chwilę i zobacz Jezusa skrwawionego i umierającego za ciebie. Zobacz koronę cierniową okrutnie kaleczącą Jego głowę. Zobacz Jego ręce bestialsko przybite do krzyża. Zobacz Jego twarz umęczoną bardziej niż u jakiegokolwiek innego człowieka. Zobacz Go w agonii śmierci! Biblia mówi że On “raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga” (5).

Pamiętaj, że On był prawdziwym człowiekiem. Krzyż był również prawdziwy. Faktycznie była tam taka Osoba i ona umarła, tak jak to zostało powyżej opisane.

Pomyśl przez chwilę. Krew tego Człowieka była ceną mojego zbawienia. “Nie rzeczami znikomymi, srebrem albo złotem, zostaliście wykupieni … lecz drogą krwią Chrystusa, jako baranka niewinnego i nieskalanego” (6). Jeśli chcesz być uratowany, musisz zaufać Chrystusowi i Jego przelanej krwi. Bóg mówi: “Gdy ujrzę krew, ominę was” (7).

Polegaj wyłącznie na Jezusie Chrystusie

Nic innego, tylko krew Chrystusa może ocalić twoją duszę. Twoje uczynki, twoje modlitwy, twoje łzy nie mogą ciebie uratować; tylko krew ma moc aby ciebie wykupić od gniewu Bożego. Sakramenty nic tu nie pomogą. Przypuszczalnie pokładasz swoją ufność w chrzcie, bierzmowaniu, wieczerzy Pańskiej, albo starasz się zachować dziesięć przykazań aby uzyskać zbawienie, lecz nic, tylko krew Jezusa może ciebie ocalić.

Nie ma żadnej różnicy jak prawidłowy jest sposób w jaki oddajesz hołd Bogu, jak prawdziwa jest jego forma, jak Biblijna jego praktyka. Jeśli polegasz na nich aby uzyskać zbawienie – jeśli czynisz je podstawą zbawienia swojej duszy, są one zupełnie bezużyteczne. Nie ma nigdzie – powtarzam to znowu – najdrobniejszego atomu zbawiennej mocy poza krwią Jezusa. Jeśli zaufasz czemukolwiek innemu poza krwią będziesz zgubiony. Polegaj tylko na Jezusie, a będziesz uratowany.

Mogłeś tkwić w brudzie swoich grzechów przez wiele lat, ale krew Chrystusa może oczyścić ciebie zupełnie, tak że nie zostanie na tobie najmniejsza plamka.

“Krew dokonuje przebłagania za życie.” (8)

“Krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.” (9)

“Niechże więc będzie wam wiadome … że przez tego (Jezusa Chrystusa) zwiastowane wam bywa odpuszczenie grzechów, i że w nim każdy, kto wierzy, bywa usprawiedliwiony.” (10)

“I są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego.” (11)

Cytaty z Biblii:

   1. Gal. 4:4-5 (5) I Piotra 3:18 (9) I Jana 1:7

   2. I Jana 4:14 (6) I Piotra 1:18-19 (10) Dz. 13:38-39

   3. Iz. 53:6 (7) II Mojż. 12:13 (11) Rzym. 3:24-25

   4. Jan 19:30 (8) III Mojż. 17:11

Czytaj Biblię – Słowo Boże

Pan Jezus jest Wiecznym Synem Bożym. On przyszedł jako prawdziwy człowiek „…Bóg objawiony w ciele.” On zszedł z nieba, aby wykonać dzieło zbawienia. Zgubiony grzesznik może być uratowany – ty i ja. Kto wiedząc o tym fakcie zlekceważy go, temu nie można pomóc w żaden sposób. Lepiej by było takiej osobie, gdyby się nigdy nie urodziła. Chrystus nie był założycielem religii. Rzeczywiste, biblijne chrześcijaństwo nie jest ludzkim wymysłem, nie jest religią obok wielu innych. Pan Jezus objawił nam żywego Boga. On mógł powiedzieć: „Kto mnie widzi, widzi Ojca”. (Jan 14,9) On mógł powiedzieć: „Jam jest prawda”. (Jan 14,6) Czy Mahomet nakarmił 5 chlebami i 2 rybami 5000 mężów? Czy Budda uzdrawiał ślepych, Konfucjusz wskrzeszał z martwych? Oni wszyscy zostali złożeni w grobie tak, jak każdy śmiertelnik. Tylko jeden zmartwychwstał, Jezus Chrystus, Syn Boży, Zbawiciel Świata! On mógł o sobie powiedzieć: „Jam jest zmartwychwstanie i życie”. Czy ktoś kiedykolwiek odważył się tak o sobie powiedzieć? Jezus rzekł do Piłata: „Ja się narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy kto jest z prawdy, słucha głosu mego” (Jan 18, 37). Czy Ty słuchasz Jego głosu? On chce Tobie dać prawdziwy pokój, wieczną radość i mieszkanie w domu Ojca. Ugnij się przed Nim, wyznaj swoje grzechy i uwierz, że On także dla Ciebie spełnił dzieło wykupienia. „Kto wierzy w Syna ma żywot wieczny” (Jan 3,36)

Zapoznaj się dokładniej z Bożym Prostym Planem Zbawienia. A jeżeli będziesz miał jakiekolwiek pytania, lub pragnienie aby rozpocząć regularne studium Pisma Świętego, albo otrzymać bezpłatnie Nowy Testament Pana Jezusa Chrystusa, napisz do nas:  

RLCH – Rozpowszechnianie Literatury Chrześcijańskiej; ul. Fabryczna 18; PL98-400 Wieruszów; Polska.
http://chrzescijanie.info/
http://chrzescijanie.eu/
http://Chrystus.Jezus.pl/
Aby bezpłatnie otrzymać Nowy Testament Pana Jezusa Chrystusa lub inną chrześcijańską literaturę na temat Twojego osobistego pojednania z Bogiem napisz na adres:
RLCH – Rozpowszechnianie Literatury Chrześcijańskiej; ul. Fabryczna 18; PL98-400 Wieruszów; Polska.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: