Rzym. 1:16

Rzym. 1:16

16. Albowiem nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka,

Przesłanie Listu do Rzymian (2)

Posłannictwo Jezusa Chrystusa, „kazanie krzyża”, uważane jest przez wielu za głupstwo. Jednak Paweł nie wstydzi się ogłaszać go w całej pełni. Jest to jedyne poselstwo zbawienia zasługujące na takie określenie. Ewangelia Chrystusa sama dowodzi, że jest mocą Bożą ratującą ludzi od zguby i zmieniającą radykalnie ich życie (1 Kor. 1,18).

Ta moc ku zbawieniu i przemianie nie występuje w żadnej ludzkiej religii. Nawet w czasach Starego Testamentu ta moc nie była jeszcze objawiona. Bóg dał ludowi Izraela prawo na Synaju, ale jego wymagania nie mogły być spełnione. Zakon demaskował grzech człowieka, ale zawodził, jeśli chodzi o wskazanie jakiejkolwiek drogi zbawienia ani nie dawał ludziom siły od uwolnienia z mocy grzechu.

Odwrotnie przedstawia się prawda Ewangelii: nie stawia żądań, lecz dowodzi, że jest mocą Bożą. Wszystko, czego zakon nie mógł osiągnąć, tego Bóg sam dokonał (Rzym. 8,3). Bóg zapewnił pełne zbawienie w Jezusie Chrystusie i Jego śmierci na krzyżu. Wszelka wina może być przebaczona i człowiek może być uwolniony z mocy grzechu, tego złego bodźca wewnątrz nas. Wszystko to, a także o wiele więcej, jest zawarte w słowie „zbawienie”.

Ewangelia nie wzywa nas do czynienia czegokolwiek dla naszego zbawienia, ale po prostu do przyjęcia, że Jezus Chrystus, sam Bóg, uczynił wszystko, co konieczne. W tym znaczeniu ukazuje się jako „moc Boża ku zbawieniu”, także dla ciebie.

 http://chrzescijanin.googlepages.com/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: