„A On [Duch Święty], gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie”.

„A On [Duch Święty], gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie”.

Ew. Jana 16,8

W rozdziałach 13-17 Ewangelii Jana widzimy Pana Jezusa ze swoimi uczniami. Pan w pewnym sensie żegna się z nimi, jednak najpierw chce i powierzyć ważne prawdy. Przede wszystkim jest to prawda o zesłaniu Ducha Świętego, który miał zstąpić na ziemię po Jego wniebowstąpieniu. W zacytowanym dziś fragmencie z Biblii Pan mówi o świadectwie tej Boskiej Osoby wobec świata. Duch Święty może osobiście przekonać każdego człowieka o jego osobistym grzechu, tu jednak nie o to chodzi. Tu raczej chodzi o fakt, że świat odrzucił Syna Bożego i ukrzyżował Go. Nie wierzyli w Tego, którego darował Bóg w akcie swojego miłosierdzia. Duch Święty miał przekonać świat o wielkim grzechu, który popełniono wobec Syna Bożego. Jakże dobitne jest stwierdzenie w Dziejach Apostolskich 2,23::

Dz.Ap. 2:23

23. Gdy według powziętego z góry Bożego postanowienia i planu został wydany, tego wyście rękami bezbożnych ukrzyżowali i zabili;

O sprawiedliwości świat zostanie przekonany poprzez fakt, że otoczony niepojętą chwałą Chrystus jest teraz w niebie, ukoronowany sławą i czcią. Wprawdzie świat nie zobaczy Go, dopóki nie przyjdzie On powtórnie, aby rządzić w sprawiedliwości. Książę tego świata (szatan) został osądzony na krzyżu. Jeśli świat nie dostrzegł jeszcze tego zwycięstwa, to w tym tkwi dowód, że i on (obecny świat) będzie osądzony.

Sądu tego może ujść jednak ten, kto w nawróceniu uzna swą winę i wyzna Zbawicielowi swoje własne grzechy.

http://chrzescijanin.googlepages.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: