Dobry Zasiew – 19.11.2010 | Kartka z kalendarza „Dobry Zasiew” z dnia 19 listopada 2010r.

A co zrobić ze stu talentami, które dałem wojsku izraelskiemu? Mąż Boży odpowiedział: Pan ma tyle, że może dać ci więcej niż to. 2. Księga Kronik 25,9
Dzisiejszy urywek Pisma przypomina nam zdarzenie z czasów panowania króla judzkiego Amasjasza. Król ten przygotowywał armię przeciwko mieszkańcom Seiru. W tym celu wynajął z Izraela sto tysięcy wojowników, za sto talentów srebra (talent=30 kg). Jednak Bóg przez pewnego męża obiecał mu zwycięstwo, jeśli wyruszy z wojskiem złożonym z samych tylko wojowników z Judy i Beniamina. Amasjasz uwierzył obietnicy, jednak martwił się, co z owymi trzema tonami srebra, które już wypłacił Izraelitom. Otrzymał wspaniałą odpowiedź: Pan ma tyle, że może dać ci więcej niż to.
Mamy inne przykłady potwierdzające tę prawdę. Onezym, który był niewolnikiem Filemona uciekł od niego do Rzymu. Tam trafił do więzienia i przez Pawła nawrócił się. Jak miał teraz pokazać się przed obliczem swego pana? A co, jeśli przy okazji ucieczki coś ukradł? Ewentualny dług obiecał oddać sam apostoł (Filem. 18). Onezym zyskał wielki skarb , stał się własnością Pana Jezusa i członkiem rodziny Bożej.
Apostoł Paweł był wcześniej przodującym faryzeuszem, nie uległ jednak groźbom i naciskom, ale wezwany przez samego Pana, poszedł za nim. Stracił pozycję, zabezpieczenie materialne i możliwość kariery, ale zyskał o wiele więcej: życie w Chrystusie i zwycięski wieniec sprawiedliwości.
Może się zdarzyć, że ktoś będąc gorliwym dla Boga ślubuje, że do końca życia nie ożeni się. Później jednak, gdy poznaje prawdę ewangelii, staje się wolny od tego nierozsądnego ślubowania i z Bożym błogosławieństwem może założyć rodzinę.
Czasem ludzie zakładają się o coś lub składają przysięgę i czują się związani słowem. Jest to dowód polegania na samym sobie i chęci górowania nad drugim. Nie jesteśmy zobowiązani dotrzymywać słowa w złym. Jeśli więc zaangażowaliśmy się w jakąś złą sprawę, o której teraz wiemy, że nie było t o wolą Bożą, wycofajmy się, nawet jeśli oznacza to z zewnętrzną stratę. Pan ma więcej niż to!

(C) Copyright „Dobry Zasiew” 2010

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: