Dobry Zasiew – 21.11.2010

Kartka z kalendarza "Dobry Zasiew" z dnia 21 listopada 2010r.

Na to Jezus rzekł do niego: Szymonie, mam ci coś do powiedzenia.
Ewangelia Łukasza 7,40

Szymon należał do stronnictwa faryzeuszy. W czasach początków chrześcijaństwa była to wpływowa grupa religijna o orientacji politycznej. Szymon był sceptycznie ustosunkowany do Osoby Jezusa Chrystusa. Pomimo to zaprosił Go na posiłek do swojego domu. Pragnął Go poznać. Był to cenny gest i dlatego Pan przyjął jego zaproszenie. Jednak motywy, którymi się kierował, nie były szczere. Bez pokornego serca owocne spotkanie z Jezusem nie jest możliwe. Dokładnie tego brakowało Szymonowi.
Podczas posiłku do domu weszła kobieta znana w tej miejscowości ze swojej złej reputacji. Dręczące wyrzuty sumienia ponaglały ją, by odszukać Jezusa, więc odważyła się przyjść do domu faryzeusza. Pan widział jej szczere pragnienie i w odpowiedzi na to obdarzył ją łaską i przebaczeniem. Jakże chętnie uczyniłby to samo dla Szymona! Ale jego serce wypełniała pogarda dla tej kobiety i dezaprobata dla postępowania Pana, a nawet więcej : zwątpienie, że jest to Ten, który przychodzi z misją od Boga. Nie był świadom, KIM w rzeczywistości był jego gość i sam postawił w swym sercu barierę do Jego poznania.
Przenikające słowa Pana dotarły do uszu faryzeusza: "Szymonie, mam ci coś do powiedzenia". Następnie Jezus opowiedział podobieństwo o dwóch dłużnikach. Uczynił to, aby wyjaśnić Szymonowi, że świadomość przebaczenia może jedynie wywołać prawdziwą miłość do Niego. Biblia nie zdradza nam dalej, czy Szymon to zrozumiał i czy odnalazł drogę do Pana.
Jakże często Pan zwraca się do nas: "Mam ci coś do powiedzenia!" Jest to tak, jakby On brał nas na bok, by przemówić do nas cicho i osobiście, gdyż troszczy się o nasze zbawienie. Czy spostrzegamy Jego pełne miłości i czułości słowa, kiedy dla nas osobiście to czyni?

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2010

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: