Dobry Zasiew – 22.11.2010

Kartka z kalendarza "Dobry Zasiew" z dnia 22 listopada 2010r.

Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie. Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi.
Upamiętajcie się i wierzcie ewangelii.
Ewangelia Marka 7,6-7 i 1,15

Czy człowiek, który chce zbliżyć się do Boga, musi zatracić swą indywidualną osobowość, poddać się religijnym formułom, bądź zaakceptować bezkrytycznie zasady sekty, której staje się członkiem?
Sam Jezus Chrystus wypowiadał się bardzo wyraźnie przeciwko wszelkim utartym formułom i tradycjom. Zarzucał religijnym przewodnikom w Izraelu, że przez swoje postępowanie i religijną postawę, oddalają ludzi od Boga. Czyż Bóg, Stwórca człowieka, miałby negować różnorodność odczuć, charakterów i zdolności stworzonych przez siebie istot? Bóg nie występuje przeciwko człowiekowi, lecz przeciwko związkom złego, w których przez grzech się uwikłał.
Każdy człowiek może więc przyjść do Boga takim, jakim jest, i to nie w celu znalezienia przy Nim powierzchownych religijnych reguł, lecz by posiąść żywą społeczność z Nim samym. Wiara chrześcijanina nie jest zbiorem sztywnych zasad i twierdzeń; opiera sič ona raczej na objawieniu Bożych zamysłów i woli. Źródłem tego objawienia jest przede wszystkim życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który przyszedł po to, abyśmy mogli poznać jakim jest Bóg i jak wielką pała do nas miłością. Wszelkie formuły religijne zabijają wewnętrzne życie wiary, z drugiej zaś strony, szczera i żywa wiara w Pana Jezusa Chrystusa jest najlepszym zabezpieczeniem przed zabójczym działaniem religii. Dar żywej wiary i jego przywileje są oferowane przez Boga każdemu za darmo.
Wiara nie ma nic wspólnego z naiwnością i łatwowiernością. Każdy wierzący opiera się na tym, co mówi Biblia, ponieważ rozpoznaje w niej słowo prawdziwego Boga. Żywa wiara nie zna też przesądów ani wątpliwości, a jej naczelną cechą jest niewymuszone posłuszeństwo wobec woli Bożej.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2010

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: