Dobry Zasiew – 25.11.2010

Kartka z kalendarza "Dobry Zasiew" z dnia 25 listopada 2010r.

Otwierasz rękę swą i nasycasz do woli wszystko, co żyje.
Psalm 145,16

Pewien stary chrześcijanin, który zmarł w wieku 94 lat, opowiadał nam kiedyś o zdarzeniu, jakie miało miejsce w Szkocji, gdzie jeszcze nie tak dawno temu panowało ogromne ubóstwo. Mówił o starszej kobiecie, która modliła się w swojej małej chatce, aby Pan Jezus podarował jej chleb. Kilku młodych ludzi zauważyło ją klęczącą i podeszło bliżej, by przysłuchać się, o co prosiła. Nagle w ich głowach zaświtała myśl – postanowili pobiec do wioski, kupić duży bochenek chleba, następnie wspiąć się na dach chatki i zrzucić go przez komin.
Kiedy kobieta ta usłyszała dziwny trzask w miejscu paleniska, wstała z kolan, wyjęła z niego chleb, położyła na stole i znowu uklękła do modlitwy, tym razem, aby podziękować za wysłuchanie prośb y.
Stojący na zewnątrz figlarze postanowili w tym momencie ujawnić swój "dobry uczynek". "Hej, babciu" – krzyknęli – "to wcale nie Bóg ciebie wysłuchał. To byliśmy my!" – "O nie, moi drodzy" – brzmiała jej odpowiedź – "chleb ten pochodzi z ręki Pana. Byłoby tak nawet wtedy, gdyby musiał przynieść go sam szatan."
Naturalnie starsza kobieta miała w stu procentach rację. Bóg doprowadził do takiego postępowania tych chłopców, pomimo że wcale tego nie rozumieli. Cuda, jakie czyni Bóg, nie zawsze są zjawiskami nadprzyrodzonymi. Do Jego dyspozycji jest wszystko. Często do wykonania swej woli używa ludzi, którzy nie mają najmniejszego pojęcia, iż wypełniają nałożone na nich polecenia Boże. Doprowadza również do różnych sytuacji, które my tak chętnie nazywamy przypadkami. Tylko osoba żyjąca dla Boga i powierzająca wszystkie swe sprawy Jemu, może dostrzec Jego działanie w blaskach i cieniach codzienności. Jest o no powodem wielu modlitw dziękczynnych wszystkich ludzi, którzy zaufali Mu całym sercem. Wdzięczność wobec Boga i jej wyrażanie to z kolei ważny środek wzbogacania życia duchowego, które posiada nieocenioną wartość wobec wszelkich dóbr tego świata.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2010

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: