Dobry Zasiew


Przeto pomyślcie o tym, który od grzeszników zniósł tak wielkie sprzeciwy wobec siebie, abyście nie upadli na duchu, utrudzeni.
List do Hebrajczyków 12, 3

Pierwsze wiersze 12 rozdziału Listu do Hebrajczyków przedstawiają nam dwa bardzo ważne pouczenia odnoszące się do naszego wewnętrznego życia w wierze.
Gdy autor tego listu wzywa nas, abyśmy pomyśleli o Panu Jezusie w okolicznościach Jego życia na ziemi, ma na myśli, abyśmy zastosowali w tym względzie porównanie nas samych z Chrystusem. Może jesteś poddany ciężkim doświadczeniom, cierpieniu, spotykasz się z oporem, który wydaje ci się być ponad siły. Ale spróbuj porównać swoje położenie i rozmiary problemów z tymi, które Nań nieustannie napierały. Przyjrzyj się temu, ile musiał przetrzymać, a w końcu przyjąć jakże straszliwą śmierć! Nie przy szło ci się jeszcze przeciwstawiać tak wielkiemu ogromowi zła. Dlatego mamy ten przywilej – zarówno Ty, jak i ja – by z Jego przykładu zaczerpnąć pokrzepienia i wzmocnić się nim. Och, uczmy się od Niego wytrwałości i cierpliwości, ażeby wiernie podążać wskazaną nam drogą, aż do osiągnięcia celu.
W 2 wersecie wskazanego rozdziału wzywani jesteśmy do tego, by biec wytrwale w biegu, w którym raz wystartowaliśmy "patrząc na Jezusa, sprawcę i dokończyciela wiary". Moc posilającą nasze wewnętrzne życie w wierze znajdziemy jedynie w kierowaniu naszego duchowego wzroku ku otoczonemu chwałą i czcią Panu w górze. Gdy więc szukamy tego, "co w górze, gdzie siedzi Chrystus po prawicy Bożej", będziemy obdarzeni mocą do wytrwałego kroczenia w Jego śladach. Obyśmy stale mieli Go przed oczyma, by w naszej drodze i naszym działaniu zachować tę drogocenną zdolność do odzwierciedlania Jego nieprzemijających cnót.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2010

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Kartka z kalendarza "Dobry Zasiew" z dnia 24 listopada 2010r.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: