Dobry Zasiew – 26.11.2010

Przyszedł bowiem Syn Człowieczy, aby szukać i zbawić to, co zginęło.
Ewangelia Łukasza 19,10

W codziennych gazetach regularnie znajdujemy strony z ogłoszeniami zatytułowanymi: "dam pracę" i "szukam pracy". Te, które oferują pracę, zajmują czasem łącznie więcej miejsca niż te, w których praca jest poszukiwana. Jednak nie powinniśmy dać się temu zwieść – oferty firm są dużo większe niż ogłoszenia zamieszczone przez prywatne osoby szukające pracy. Te pierwsze muszą być większe. I nie chodzi tu jedynie o sprawę prezentacji. Potrzebują one więcej przestrzeni ze względu na listę kwalifikacji wymaganych od potencjalnego kandydata: szczegółów dotyczących wykształcenia, doświadczenia zawodowego, umiejętności obsługi komputera, znajomości języków, osobistych predyspozycji i co nie mniej ważne – wymagań odnośn ie wieku. Ta długa lista może zniechęcić niektórych kandydatów.
Chcielibyśmy użyć tego przykładu dla zobrazowania zupełnie innego zagadnienia. Słowo Boże również przedstawia pewną ofertę, a także listę koniecznych kwalifikacji. Niektórzy mogą w tym miejscu pomyśleć o Bożych dziesięciu przykazaniach – nie jest to zbyt długa lista, chociaż w ciągu okresu trwającego 1500 lat przed narodzeniem Chrystusa okazało się wyraźnie, że nikt nie jest w stanie spełnić tych wymagań. Przeciwnie, dla wszystkich stało się jasne, że człowiek łamiąc nieustannie te przykazania jest zgubionym grzesznikiem i nie może z własnych sił siebie zbawić.
Dokładnie to stało się powodem, dla którego Pan Jezus przyszedł na ziemię. Nie przyszedł, aby nas sądzić. On ustanowił nowy układ warunków. Przyszedł, aby szukać i zbawić wszystkich, którzy byli zgubieni. Podstawowym warunkiem do spełnienia jest szczere wyznanie, że j esteśmy zgubieni. Następnie dochodzą do tego odwrócenie się od życia w grzechu i wiara. Pan Jezus przyszedł z nieba, aby zbawić zgubionych grzeszników poprzez swoją śmierć. Jeśli pragniesz mieć miejsce w niebie, spełnij konieczne te proste "wymagania".

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2010

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: