Dobry Zasiew – 7.12.2010

Kartka z kalendarza "Dobry Zasiew" z dnia 7 grudnia 2010r.

Pieniądz umożliwia wszystko.

Księga Kaznodziei Salomona 10,19
Pójdźcie, kupujcie bez pieniędzy i bez płacenia wino i mleko.
Księga Izajasza 55,1

Za pieniądze w tym świecie na wiele można sobie pozwolić. Z drugiej jednak strony każda rzecz ma swoją cenę. Ten, kto ma niewiele pieniędzy lub wcale nimi nie dysponuje, uważany jest za biednego. Taki człowiek musi obejść się bez wielu rzeczy. Ale również ten, kto ma wiele pieniędzy, wewnętrznie może być bardzo biedny. Do tej oczywistej prawdy odnosi się Boża oferta. Bóg zaprasza ludzi, aby kupowali od niego wino i mleko, czyniąc to bez użycia powszechnie przyjętych w tym świecie pieniędzy. Wino symbolizuje radość, a mleko pożywny pokarm. Zamiarem Boga
jest, aby podarować nam radość oraz wszystko to, czego potrzebuje nasze serc e i za czym rzeczywiście tęskni. Jesteśmy jednak zbyt biedni – czym mielibyśmy "zapłacić" Bogu? Czego więc żąda, skoro jego darów nie można pozyskać za pomocą cenionych na ziemi pieniędzy? To, co jest bogactwem u Boga, nabywa się inaczej – otrzymuje się je wtedy, gdy w cichości szczerze ufa się Bogu i Jego świętemu Słowu.
Niegdyś w Jerychu, przy jednej z ulic, siedział pewien ślepy żebrak. Kiedy Pan Jezus przechodził obok, ten błagał Go o zmiłowanie. Zawołał go do siebie. Ślepiec natychmiast zerwał się z miejsca, zrzucił z siebie nawet swój płaszcz, aby tak szybko, jak to tylko możliwe przyjść do Jezusa. Pan zapytał go: "Co chcesz, abym ci uczynił?" Odpowiedź zabrzmiała: "Mistrzu, abym przejrzał". Wtedy Jezus mu odpowiedział: "Idź, wiara twoja uzdrowiła cię". Tak oto została zawarta ta Boża "transakcja", kupno "za darmo" zostało dokonane. Ten dotychczas ślepy żebrak natychmiast odzyskał wzrok i szedł z a nim drogą.
Zapewne i Ty, drogi Czytelniku, masz wielkie, osobiste potrzeby! Twoje serce odczuwa tęsknotę za prawdziwym pokojem, za świeżą i trwałą radością? Uczyń więc dokładnie tak, jak ten ślepy Bartymeusz. Zwróć się z zaufaniem do Pana Jezusa! Uwierz Jego Słowu. Także i Ciebie pragnie On błogosławić, obdarzyć nieprzemijającą radością i szczęściem.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2010

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: