Dobry Zasiew – 10.12.2010

Kartka z kalendarza "Dobry Zasiew" z dnia 10 grudnia 2010r.

Izaak odkopał studnie wykopane w czasach Abrahama, ojca jego, które Filistyni zasypali po śmierci Abrahama, i nadał im te same nazwy, jakie nadał im ojciec jego.
1. Księga Mojżeszowa 26,18

W czasach patriarchów studnie były urządzeniami niezbędnymi do życia. Jakże wielkim błogosławieństwem było dla ludzi znalezienie studni ze świeżą wodą! Abraham miał wykopane już przez siebie studnie, ale Filistyni zasypali je. W ten sposób i Izaak był zmuszony dołożyć starań i wytężyć siły, aby je ponownie odkopać. Nie mógł spocząć na dziele swojego ojca.
Studnie możemy rozpoznać jako pewien obraz Słowa Bożego, przez które wierzący otrzymują dostęp do źródeł orzeźwienia danego od Boga. Duch Święty, który mieszka w nas, chce to Słowo uczynić w naszych sercach żywym, abyśmy mogli w bogatej mierze korzystać ze wspaniałości, które są naszym udziałem w Chrystusie.
Tak jak niegdyś Filistyni usiłowali zabrać lub zasypać studnie wykopane przez rodzinę Bożą, tak i dziś wróg usiłuje nam zrabować błogosławieństwa Słowa Bożego. Podczas gdy Słowo Boże zobowiązuje nas do zwracania się ku temu "co w górze, gdzie jest Chrystus", wróg próbuje spętać nas przez ziemskie rzeczy. Nie wystarczy pojąć obecności Ducha Świętego w sposób merytoryczny, lecz musimy użyć duchowej energii i wykopać dla siebie "studnie", tzn. badać Słowo Boże, aby nasze serca rzeczywiście żyły niebiańską rzeczywistością.
Wierzący stale znajdują się w niebezpieczeństwie zwracania się ku rzeczom ziemskim z jednoczesnym popadaniem pod wpływy "Filistynów" tzn. zasad, którymi kieruje się ten świat i które służą zagubieniu dostępu do źródła duchowego orzeźwienia. Ale tylko wtedy nasze duchowe życie będzie owocne, jeżeli staniemy sič , tak jak Izaak, kopiącymi studnie.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2010

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: