Dobry Zasiew – 14.12.2010

Kartka z kalendarza "Dobry Zasiew" z dnia 14 grudnia 2010r.

Nie ma równego tobie między bogami, Panie, i nie ma takiego dzieła, jak twoje.

Psalm 86,8

Bóg Biblii
(1)

Wciąż na nowo zachęcamy wszystkich do osobistego czytania Biblii. Jednak dla wielu już pierwszy rozdział jest twardym orzechem do zgryzienia. Czytamy tu: "Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię". Sens tego zdania jest wystarczająco jasny, jednak ludzi dręczą nieustannie wątpliwości, co do prawdziwości tego zdania lub co najmniej sposobu, w jaki Bóg stworzył materialny świat. Pytają: Czy musimy traktować to aż tak dosłownie?
Bóg Biblii podkreśla Swą stwórczą moc. W Nowym Testamencie Pan Jezus Chrystus potwierdza, że Adam i Ewa byli historycznymi postaciami (Ew. Marka 10,6.7). Bóg nasz różni się znacznie od obiegowych poglądów o Jego istocie. Jest On opisany jako żywy Bóg, ktÍ ry rzekł i stało się (Psalm 33,9). Zwraca się On do Joba, jednego z najstarszych patriarchów Starego Testamentu, tymi słowy, "Gdzie byłeś, gdy zakładałem ziemię?" (Ks. Joba 38,4). Ale jest On też Bogiem, który troszczy się o nas ludzi, i który nas umiłował. Teraz, zanim zapytamy, czy On jest naprawdę "Bogiem miłości", nie zapomnijmy, że w swej doskonałej sprawiedliwości jest najwyższym uprawnionym, by karać.
Jeśli twoja koncepcja Boga została "ostudzona" przez to, co mówi Biblia o Nim, to być może zdasz sobie teraz sprawę z tego, że do tej pory byłeś oszukiwany.
W proroctwach Jeremiasza Bóg szydzi z bożków, fałszywych bogów, których pokolenie tamtych czasów wymyśliło dla siebie: "Nie bójcie się ich, bo nie mogą szkodzić, lecz nie mogą też nic dobrego uczynić" (Jer. 10,5). To surowo odnosi się do zmyślonych ludzkich koncepcji o Bogu w dzisiejszych czasach. Biblia mówi nam o Nim, jakim On jes t naprawdę.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2010

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: