Dobry Zasiew – 15.12.2010

Kartka z kalendarza "Dobry Zasiew" z dnia 15 grudnia 2010r.

Ale gdy się objawiła dobroć i miłość do ludzi Zbawiciela naszego, Boga, zbawił nas […] na podstawie miłosierdzia swego.
List do Tytusa 3,4-5

Bóg Biblii
(2)

Jest wielu ludzi, którzy niechętnie pozwalają Bogu kontrolować ich życie. Niektórzy uważają, że nie jest On kompetentny, by ingerować w sprawy tego świata. Myślą tak mimo, że znają fatalny stan rzeczy wokół nich. Sądzą, że Bóg jest zbyt daleko, by interesować się powodzeniem czy utrapieniami Jego stworzeń.
Biblia opisuje Boga jednak całkiem inaczej. Jest On Stwórcą, który miłuje człowieka – swoje stworzenie, współczuje mu w jego trudnych okolicznościach, cierpliwie znosi jego niestałość, ale może również dokonać sądu, bo Jego "oczy są zbyt czyste, aby mogły patrzeć na zło" (Habakuk 1,13). Bóg nie jest po prost u obserwatorem, biernie zainteresowanym sprawami tego świata – to On trzyma w swoich rękach losy tego świata i jest Panem dziejów. Prorok Izajasz powiedział o Nim: "od początku zwiastowałem to, co będzie, i z dawna to, co się jeszcze nie stało"(Iz. 46,10). To właśnie jest Bóg, z którym spotykamy się w Biblii!
Właśnie ten prawdziwy Bóg posłał swojego Syna na świat. W osobie Jezusa Chrystusa ludzkość jest w stanie oglądać Boga – był On bowiem "Bogiem objawionym w ciele" (1. Tym. 3,16). Ale co Mu uczyniono? Ludzie wołali: "Ukrzyżuj, ukrzyżuj!". Ich wola się wykonała. Jednak trzeciego dnia po ukrzyżowaniu Jezus Chrystus powstał z martwych. "Został ustanowiony Synem Bożym w mocy przez zmartwychwstanie" (Rzym. 1,4). Czterdzieści dni później wstąpił do niebios. Stamtąd objawi się jako Sędzia całego świata.
Fundamentalne pytanie, które nas wszystkich dotyczy, brzmi: czy chcemy Go spotkać teraz, przez Biblię, ja ko Zbawiciela, czy później – za późno na akt łaski – przed Jego sędziowskim tronem? Jeśli dopuścimy do tej najtragiczniejszej katastrofy naszego istnienia, wtedy już nigdy nie poznamy Go jako Boga ratunku i łaski.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2010

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: