Dobry Zasiew – 18.12.2010

Kartka z kalendarza "Dobry Zasiew" z dnia 18 grudnia 2010r.

Trochę się prześpisz, trochę podrzemiesz, trochę założysz ręce, aby odpocząć, a wtem zaskoczy cię ubóstwo jak włóczęga i niedostatek jak zbrojny mąż.
Przypowieści Salomona 24,33-34

Diabeł nigdy nie śpi. Nasz oskarżyciel jest zawsze w stanie najwyższej czujności. On to "przemierza całą ziemię wzdłuż i wszerz" i "wędruje po niej" (Job 1,7). Zwraca baczną uwagę na wierzących, jak niegdyś na Joba i wie ze swego sięgającego kilka tysięcy lat doświadczenia, jak można doprowadzić ich do upadku. W tym celu potrafi przybierać różne postacie. Jeżeli nie osiąga spełnienia swych zamierzeń jako "ryczący lew", pojawia się może jako "fałszywy prorok w owczym przybraniu" lub jako "przebiegły wąż". Jakże wielkie niebezpieczeństwo! Jak więc możemy stawić mu czoła?
Pierwsza para ludzi posiad ała Boże polecenie, aby "uprawiać ogród i mieć nad nim pieczę" (1 Mojż. 2,15). Nie wiemy, jak długo wypełniali wiernie to zadanie i ile trwało ich skłanianie się ku Bogu – ku Stwórcy, który objawiał im się w nieskończonej dobroci. Ach, gdy serce od Niego odstępuje, to już tylko mała chwila, a i stopy podążą na błędne ścieżki, z dala od Jego dobrych przykazań!
Diabeł w postaci przebiegłego węża wkrada się więc do ogrodu (1. Mojż. 3). Nie słyszano, gdy wchodził. Wślizgnął się starannie zamaskowany. Kogo tam zastał? Ewę i Adama, którzy nie czuwali, dlatego też udało mu się sfałszować Słowo Boże, zasiać w ich sercach nieufność wobec Boga i wzbudzić pożądanie zakazanego owocu. Jak straszne następstwa pociągnął za sobą ich brak czujności! Pogrążył wszystkie pokolenia ludzkie w przepaści grzechu i zepsucia! Bogu niech będą dzięki! – Każdy zbawiony "w Chrystusie" przez działanie łaski Bożej w ystąpił z tej głębokiej otchłani.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2010

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: