Dobry Zasiew – 24.12.2010

Dlatego wyda ich aż do czasu, gdy ta, która ma porodzić, porodzi. Potem reszta jego braci wróci do synów Izraela.
Księga Micheasza 5,2

BETLEJEM

Jest to małe, bardzo stare miasto położone około 10 km na południe od Jerozolimy. Jak wszystkie miasteczka i ono ma swoje grobowce. Tam zmarła Rachel, ukochana żona Jakuba. Tam również została pochowana (1. Mojż. 48,7). Miasteczko to widziało także narodziny wielu sławnych ludzi. Do Betlejem został wysłany przez Boga Samuel, aby namaścić króla mającego panować w Izraelu, a był nim młody pasterz Dawid, syn Isajego; stał się on jednym z największych królów Izraela. Nazwa Betlejem to nazwa bardzo znacząca. Oznacza "dom chleba". Cóż za wspaniała nazwa tego miasta!
Do niego powracają dwie wdowy: Noemi i Rut. Były bez środków do życia i odcz uwały wielką zgryzotę. Pierwsza opuściła ze swymi ziemię izraelską po to, aby znaleźć w kraju Moab głód i żałość. Jej synowa jest cudzoziemką, mogącą liczyć jedynie na łaskę. Przybywa do Betlejem na początku żniw (Rut 1, 22). Był to dobry moment. Każdy moment jest dobrą chwilą, gdy przybywa się, czy raczej powraca się do Boga.
Betlejem przypada wreszcie największy zaszczyt, którego nie potrafiło docenić. Jest nim fakt narodzin w tym miasteczku dzieciątka Jezus. Tam narodził się, został złożony w żłobie Ten, który jest Zbawcą świata.
Można więc rzec, że słusznie nosi to imię, gdyż chleb Boży to Ten, który zstąpił z nieba i który daje życie światu. Jezus Chrystus był i jest nadal tym tak bardzo potrzebnym światu chlebem (Ewangelia Jana 6,33-35)! Ten sam Jezus dzisiaj mówi do świata z niebiańskich wyżyn: "Kto przychodzi do mnie, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy nie bę dzie pragnąć" (czytaj w Ewangelii Jana 6,35).

Jeśli posiadasz głód pokoju i pragnienie prawdziwego szczęścia, przyjdź do NIEGO!

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2010

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: