LEW z pokolenia Judy

Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy, i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci.
Księga Objawienia 5,5

LEW z pokolenia Judy

Słowo "lew" wymienione jest w Biblii ponad stukrotnie. W Księdze Sędziów czytamy o Samsonie, który wyróżniał się tak ogromną siłą fizyczną, że własnoręcznie zabił lwa. Także Dawid, wielki król Izraela, w młodości walczył z lwami (1. Samuela 17). Nieposłuszny "mąż Boży z Judy" opisany w 1. Księdze Królewskiej 13 został zabity przez lwa, który jednak, co jest godne zauważenia, nie pożarł jego ciała.
W Nowym Testamencie do ryczącego lwa przyrównany jest szatan (1. Piotra 5, 8). Szatan bowiem, odkąd jest przeciwnikiem Boga, posiada naturę dzikiego zwierzęcia, prześladuje bogobojnych ludzi i dąży do obezwładnienia ich w służb ie wykonywanej dla Boga. Ale może zabić już jedynie ich ciała, duszom zaszkodzić nie może (Łukasz 12,4).
W Palestynie lwy wymarły około 700 lat temu – ostatni prawdopodobnie został zabity w czasach wojen krzyżowych. Kiedy Pan Jezus, po oczyszczeniu ziemi przez sąd, ustanowi swoje 1000-letnie Królestwo Pokoju, wtedy w Izraelu ponownie pojawią się lwy. Ale wówczas, jak zapowiada Biblia, będą spokojnymi zwierzętami, które "jak bydło jadły będą sieczkę" (Księga Izajasza 65,25).
Jednak najbardziej pozytywne cechy, przede wszystkim siła i majestatyczna postawa lwa, wskazują na Tego, który w przyszłości dokona chwalebnego zwycięstwa nad wszystkimi swoimi wrogami. Pan Jezus Chrystus jako "lew z pokolenia Judy" otworzy księgę sądów Boga nad wiarołomną ludzkością i ukarze wszystkich przeciwników. A Ty, po czyjej stronie stoisz – Boga czy Jego przeciwnika?

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2 010

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: