Dobry Zasiew – 16.12.2010

Wiedząc, że nasz stary człowiek został wespół z Nim ukrzyżowany, aby grzeszne ciało zostało unicestwione, abyśmy już nadal nie służyli grzechowi.
List do Rzymian 6,6

Zawarta w dzisiejszym wersecie biblijnym prawda, jest nam na ogół dobrze znana. Wsparci więc tym wielkim, nieodwracalnym faktem śmierci starej, grzesznej natury, jako ludzie wierzący możemy uważać siebie "za umarłych dla grzechu, a za żyjących dla Boga w Chrystusie Jezusie, Panu naszym" (Rzym. 6,11). Jednak trzeba nieustannej czujności, aby prawdę tę urzeczywistniać w naszym codziennym życiu pośród otaczających nas ludzi, w obliczu tak wielu zasadzek tego świata!
Stara natura prezentuje się częstokroć pod doprawdy pięknymi pozorami. Podobna jest do zimowych jabłek, które wewnątrz już dobrze podgniłe, na zewnątrz tryskają rumieńcem zdrowia. Jakże wielu niedoświadczonych chrześcijan dało się zwieść tym pięknym pozorom ku swej wielkiej szkodzie. Nawet Piotr, który przez trzy i pół roku chodził z Panem, dał się oszukać. Z całą pewnością szczerze miłował Pana (było to niewątpliwym owocem nowego życia w nim), ale pomimo tego sądził, że nawet w okolicznościach najcięższej próby będzie w stanie o własnych siłach dać dowód tej miłości. I oto stało się całkiem inaczej. W decydującym momencie żałośnie zawiódł i na światło wyszła prawda, że dla jego starej natury własna skóra była milsza niż drogi Pan, tak, że to ona pokierowała nim, by zaprzeć się Go, a samemu pozostać nieposłusznym!
Jak więc możemy ustrzec siebie samych przed działaniem tego samolubnego, pysznego, nieczystego "Ja"? Jedynie przez duchową trzeźwość i czujność, przez trwanie w modlitwie i nieustanne zachowywanie świadomości, że ci, którzy są własnością Chrystus a ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami (Gal. 5,24).

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2010

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: