Czuwanie i modlitwa

Czuwajcie i módlcie się, abyście nie popadli w pokuszenie; duch wprawdzie jest ochotny, ale ciało mdłe.
Ewangelia Marka 14,38

Czuwanie i modlitwa

(1. część)

Przyjmijmy, że bylibyśmy świadomi, że wokół naszego domu stale czai się złodziej, szukając nieprzerwanie okazji do obrabowania nas ze wszystkiego co posiadamy – albo, gdybyśmy wiedzieli, że grupa niepohamowanych, okrutnych ludzi wyzutych z sumienia czyha, aby wyrządzić nam krzywdę. Co byśmy wówczas uczynili? Bez chwili przerwy czuwalibyśmy. Powzięlibyśmy także wszelkie przedsięwzięcia, aby tak daleko jak tylko możliwe pozostać nietkniętymi.
Tak oto chrześcijanin wzywany jest usilnie przez Słowo Boże, by nieustannie czuwać i to nie tylko w dni sprawiające wrażenie szczególnie niebezpiecznych, ale w każdy c zas, przez cały czas trwania ziemskiej wędrówki, aż do jej celu w niebie, gdzie jakiekolwiek czuwanie nie będzie już konieczne.
Lecz właściwie dlaczego? Przecież jego materialne dobra nie wyglądają wcale na zagrożone, a zresztą, jego serce nie powinno być z nimi związane. Ponadto, o ile leży to w jego mocy, będzie prowadzić swe życie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi tak, że będzie mieć tylko nielicznych wrogów. To prawda, lecz chrześcijanin bez przerwy porusza się wśród takich złodziei i wrogów, którzy mu jako obcemu w tym świecie, nieustannie usiłują zrabować majątek wiary i w jakikolwiek możliwy sposób przysporzyć duchowych szkód. Dlatego właśnie Pan Jezus z taką powagą nawoływał swych uczniów: "Czuwajcie i módlcie się!". Z tego samego powodu apostołowie stale wzywali wierzących do nieprzerwanej czujności.
(dokończenie jutro)

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2010

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: