Dobry Zasiew – 5.1.2011

Lecz ja wiem, że Odkupiciel mój żyje i że jako ostatni nad prochem stanie! Że potem, chociaż moja skóra jest tak poszarpana, uwolniony od swego ciała będę oglądał Boga.
Księga Hioba 19,25-26

Historia Hioba jest pięknym przykładem tego, w jaki sposób Bóg działał w dawnych czasach. Przyjrzyjmy się nieco bliżej zdumiewającym wypowiedziom Hioba.
1. "Wiem, że Odkupiciel mój żyje". Oby każdy człowiek mógł z przekonaniem powiedzieć: Mój Odkupiciel żyje! Dzięki Pismu Świętemu chrześcijanie mają dziś większą wiedzę o odkupieniu niż Hiob. Odkupiciel (jest nim Jezus Chrystus) dokonał na krzyżu dzieła doskonałego przebłagania za grzechy. Wszyscy, którzy w niego uwierzą i skorzystają z tego dzieła, mogą wyznać to, co mamy napisane w jednym z listów Nowego Testamentu: "… w którym mamy odkupienie, odpusz czenie grzechów" (Kol. 1,14). Nasz Odkupiciel "żyje zawsze, aby się wstawiać za nimi" (Hebr. 7,25). Świadomość ta jest źródłem wielkiej radości i pewności, wnosi do serca pokój nawet w czasie głębokiego cierpienia.
2. "… jako ostatni nad prochem stanie" (wg dokładniejszego tłumaczenia " …na ziemi stanie"). Hiob wierzył więc, że jego Odkupiciel rozpocznie kiedyś panowanie tu na ziemi. Prawdopodobnie nie wiedział nic bliższego o tym panowaniu. Dopiero pisma Starego i Nowego Testamentu dokładniej omawiają ten okres.
3. "… chociaż moja skóra jest tak poszarpana, uwolniony od swego ciała będę oglądał Boga". Nadzieja Hioba sięgała poza śmierć. Jego śmiertelne ciało mogło być zniszczone, on jednak ufał, że zobaczy swego Boga. Zdumiewające, ponieważ dopiero Nowy Testament mówi wyraźnie o zmartwychwstaniu wszystkich ludzi.
Jak wyjaśnić głębię poznania, jaką dysponował Hiob? Czyż odpowiedź nie leży w jego ustawicznym dążeniu, by oczy mieć skierowane ku Bogu, sercem być blisko Niego, a w czynie wykonywać wiernie tylko to, co było zgodne z Jego wolą (Hiob 1,8)?

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2010

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: