Dobry Zasiew – 10.1.2011

Jeżeli będziesz zważał na winy, Panie, Panie, któż się ostoi? Lecz u ciebie jest odpuszczenie, aby się ciebie bano.
Psalm 130,3-4
Autor tego Psalmu znał swego Boga. Wiedział dobrze: Kiedy Bóg bierze pod uwagę winę człowieka, nikt nie może się przed Nim ostać. Musi stanąć przed sądem, na który zasłużył. Inny mąż Boży wyraża to tak: "Twoje oczy są zbyt czyste, aby mogły patrzeć na zło", co znaczy, że oczy Pana nie mogą znieść jakiegokolwiek zła (Hab. 1,13).
Ale pisarz zacytowanego Psalmu 130. wiedział jeszcze więcej o Bogu. Wyraził to w słowach: "Lecz u ciebie jest odpuszczenie". Jak bliskie są sobie te dwa niepozorne wersety – prawdziwe małe kazanie. Ono brzmi tak: Kto poznał Boga w Jego świętości i pojął, że z powodu swoich grzech ów nie może się przed Nim ostać, ten wie, że Bóg także przebacza. Pismo Święte mówi nam: "Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy"(1. Jana 1,9). Najpierw musimy uznać świętość Boga i Jego święte wymagania, wtedy jesteśmy w stanie zająć wobec Niego stanowisko, w którym doznamy szczęścia Bożego przebaczenia.
Psalmista pisze dalej: "… aby się ciebie bano". Nie chodzi tu o lęk przed Bogiem, lecz o głęboką, prawdziwą bojaźń Bożą, o cześć, która jest skutkiem osobistego doświadczenia z Bogiem. Strach z powodu popełnianych grzechów chce nas skutecznie odepchnąć od Boga. Prawdę tę widzimy wyraźnie, czytając biblijną historię pierwszego człowieka – Adama: "Zląkłem się… dlatego skryłem się"(1. Mojż. 3,10). Prawdziwa bojaźń Boża, która wypływa z poznania Jego łaski i miłości, prowadzi nas do uwielbienia i wzmaga w naszym sercu pragnienie, aby szczerze szu kać Jego bliskości. Taki jest cel, jaki Bóg pragnie osiągnąć z nami, cel zbawczy, odpowiadający w pełni Jego prawdziwemu charakterowi.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: