Dobry Zasiew – 14.1.2011

Zborowi Bożemu, który jest w Koryncie, poświęconym w Chrystusie Jezusie, powołanym świętym, wraz ze wszystkimi, którzy wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa na każdym miejscu, ich i naszym.
1. List do Koryntian 1,2

W Nowym Testamencie kilkakrotnie spotykamy wyrażenie składające się z dwóch słów: "wszyscy święci". Stosuje je apostoł Paweł w swoich listach. Występuje ono, wskazując na adresata i miejsce przeznaczenie listu, a gdy pojawia się pod koniec – jako uzupełnienie pozdrowień. Oto kilka przykładów: 2. Kor. 1,1: "Zborowi Bożemu, który jest w Koryncie, wraz ze wszystkimi świętymi…" i 13,12: "Pozdrawiają was wszyscy święci". Filip.1,1: "Paweł i Tymoteusz… do wszystkich świętych w Chrystusie Jezusie" oraz 4,22: "Pozdrawiają was wszyscy święci". Hebr. 13,24: "Pozdrówcie wszystkich świętych". Łatwo zauważyć, że każdorazowo pisarz kierował te słowa do ludzi żyjących i przebywających na ziemi.
Bardzo znamienna jest prośba apostoła skierowana do świętych w Efezie: "W każdej modlitwie i prośbie zanoście o każdym czasie modły w Duchu i tak czuwajcie z całą wytrwałością i błaganiem za wszystkich świętych i za mnie" (Efez. 6,18-19). "Za wszystkich świętych i za mnie…" – kto ma się modlić i za jakich świętych? To są święci w Efezie (1,1), czyli odbiorcy listu – to oni mają zanosić modły za wszystkich żyjących świętych, łącznie z Pawłem. Dlaczego? Ludzie wierzący, będący jeszcze na ziemi, mają do wykonania różnorodne zadania, polecenia Boże, przy czym są narażeni na mnóstwo zasadzek, pokus, innych niebezpieczeństw i trudności. Potrzebują zatem modłów przyczynnych, wznoszonych przez współpielgrzymów, których Bóg chce wysłuchiwać, aby okazać w Swej łasce troskę o Swój lud i nieustannie czynną w działaniu, pomocną Bożą dłoń.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: