Dobry Zasiew – 19.1.2011

Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan! Jest on jak drzewo zasadzone nad wodą, które nad potok zapuszcza swoje korzenie, nie boi się, gdy upał nadchodzi, lecz jego liść pozostaje zielony, i w roku posuchy się nie frasuje, i nie przestaje wydawać owocu.
Księga Jeremiasza 17,7-8

Jaki jest sekret obfitości owoców jabłoni zasadzonej w dolinie wielkiej łąki? Jaki jest sekret jej bujnego listowia podczas najsuchszego nawet lata? Takie drzewo zapuszcza swe korzenie w wilgotny, obficie nawodniony grunt. I nawet gdy dookoła zapanuje dotkliwa susza, wilgotna dolina pozwala przetrwać ją bez żadnych szkód.
W obrazie tym istnieje pewne pouczające podobieństwo odnoszące się do naszego chrześcijańskiego życia: Aby w drodze wiary nie paść ofiarą duchowej posuchy i nie pozostać bez owocu, ustawiczn ie poszukujmy społeczności z Panem i ożywczych źródeł Słowa Bożego – odkrywajmy wytrwale prawdy Boże. Jeżeli będzie nas cechować to, co obserwujemy na przykładzie drzewa zapuszczającego swe korzenie w kierunku wody, wtedy nie zabraknie w naszym życiu obfitości owocu dla Boga, a dla współbraci w wierze będziemy Bożym narzędziem błogosławieństw. Jeśli nasze "korzenie" czerpią z miłości Bożej, uczymy się wytrwale pokładać całkowitą ufność jedynie w Bogu. A Gdy przychodzi nam przeżywać żar ciężkich doświadczeń, jakby gorące i suche dni – zrośnięci na co dzień z Bogiem więzami wielkiej ufności z pewnością przeżyjemy ciężkie chwile, a rozpacz, gorycz oraz zniechęcenie nie owładną naszego serca. Wtedy będziemy podobni do drzewa, "którego liść nie więdnie, a owoc wydaje we właściwym czasie" (Psalm 1,3).

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: