Dobry Zasiew – 31.1.2011

(Człowiek) jak przyszedł, tak musi odejść. Jaką tedy ma korzyść z tego, że na próżno się trudził?

Księga Kaznodziei Salomona 5,15

W znanym opowiadaniu "Stary człowiek i morze" amerykański pisarz Ernest Hemingway przedstawia historię starego rybaka, który wciąż czeka na wielką szansę w swoim życiu. Jego codzienny połów zaledwie wystarcza, by utrzymać się przy życiu, więc rok za rokiem zastawia on sieci, czekając na połów swego życia. Pewnego dnia wydaje się, że jego marzenia urzeczywistniły się – ogromna ryba połknęła przynętę. Przyszłość zabezpieczona! – rybak jest pełen nadziei. Przebija wielkie monstrum harpunem i zaczyna je holować. Podczas, gdy ryba walczy o swoje życie, łódka płynie w stronę portu. Nagle pojawia się kilka rekinów, które zaczynają atakować szczęśliwą zdobycz staruszka. Ryba k na próżno usiłuje uratować połów, rekiny pochłaniają go żarłocznie. Następnego ranka łódka dobija do portu, a stary rybak odkrywa smutną prawdę, że z ogromnej ryby, którą holował przez całą noc, pozostał tylko szkielet. Wszelkie nadzieje przekreślone!

Wszyscy ludzie, którzy chcą przeżyć życie bez zastanowienia i poddania się pod Boże postanowienia, są jak ten rozczarowany rybak. Pod koniec swego życia zdają sobie sprawę ze swego beznadziejnego stanu, ponieważ nie doszli do jednego: pojednania z Bogiem. Mówiąc dosadniej, nigdy nawet do tego szczerze nie dążyli. Ernest Hemingway, człowiek uchodzący za bogatego i spełnionego, również doświadczył uczucia pustki i braku sensu życia – zastrzelił się w 1961 roku.

Czy rozpoznajesz, że w Osobie Jezusa Chrystusa, Zbawiciela, dana jest ludziom jedyna realna moc, by każdemu, nawet najbardziej pogmatwanemu życiu nadać głęboki, nieprzemijający sens?

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: