Dobry Zasiew – 1.2011

Jak orzeł pobudza do lotu swoje młode, unosi się nad swymi pisklętami, rozpościera swoje skrzydła, bierze na nie młode i niesie je na lotkach swoich, tak Pan sam jeden prowadził go…
5. Księga Mojżeszowa 32,11-12

Kiedy orlęta dostatecznie podrosną i nadchodzi czas, aby nauczyć się sztuki latania, stary orzeł zmusza je do opuszczenia gniazda. Czyni to w sposób dość nieprzyjemny. Ale to jedyna droga, by nauczyć je robić użytek ze skrzydeł, które posiadają!
Bóg postępuje z nami podobnie. Niejednokrotnie pozwala na coś lub prowokuje zaistnienie nieprzyjemnych okoliczności, które wnoszą w naszą codzienność trudne przeżycia. Ale właśnie wtedy zwykle próbujemy użyć naszych skrzydeł wiary i ufności do Pana.
Młode orły nie są przyzwyczajone do latania; to czywiste, że początkowo latają nader niewpraw nie. Dlatego stary rodzic unosi się nad nimi i obserwuje je. Towarzyszy im jak nauczyciel, aby dodać im pewności i odwagi. Jakże obraz ten jest pięknym odzwierciedleniem tego, w jaki sposób Bóg postępuje ze swoimi odkupionymi! Ale musimy wyznać ze wstydem: jakże łatwo męczy nas opieranie się na ufności do Boga. Jakże szybko słabniemy! Trudne warunki albo beznadziejne sytuacje, w których się znajdujemy, powodują, że nasza wiara słabnie. Czy nie przeżyliśmy już czegoś podobnego? Co się dzieje w takich chwilach? Czy ogarnia nas zniechęcenie? Czy stajemy na skraju depresji i wyczerpania? Bóg nie chciałby tego. Dlatego przyrzeka nam w swoim Słowie: "Schronem pewnym jest Bóg wiekuisty, a tu na dole ramiona wieczne".
Kiedy nasza ufność słabnie, padamy wprost w ramiona naszego Boga. On będzie nas niósł, podźwignie i doprowadzi wiernie do celu. Słowo Boże mówi nam: "Wy widzieliście… jak nosiłem was na skrzydłach orlich i przywiodłem was do siebie" (2. Mojż. 19,4).

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: