Dobry Zasiew – 14.02.2011


Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni, i żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła.
Objawienie Jana 1,17-18

To, co na co dzień podawane jest w mediach o wojnach, aktach terroru, zamieszkach, wypadkach, nieszczęściach, może rzeczywiście napawać strachem. Do tego dochodzi jeszcze obawa przed tym, co może spotkać osobiście każdego z nas: zawał serca, rak – jakże blisko nas obecne są te udręki! Są to zagrożenia, za którymi stoi śmierć. W końcu jest jeszcze strach przed wiecznością i przed tym, co będzie po śmierci. Czyż więc nie pozostaje nam nic innego ,jak tylko pogodzić się z tym lękiem? NIE! – Oto Ktoś, kto umarł, po trzech dniach zmartwychwstał: Jezus Chrystus, Syn Boży. Jako zmartwychwstały, do którego śmierć nie ma już żadn ego prawa, staje pośrodku swoich uczniów z cudownym poselstwem: "Pokój wam!" (Ew. Jana 20,19). Jego pokój jest środkiem zaradczym wobec każdego strachu. On pragnie podarować nam wewnętrzny pokój i prawdziwe bezpieczeństwo. Tak, On zaprasza każdego z nas osobiście, abyśmy do Niego przyszli i przyjęli Jego zapewnienie: "Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" (Ew. Mateusza 11,28). Propozycja ta opiera się na Jego ofierze na krzyżu. Tam Bóg ukarał Go, bezgrzesznego, za obce winy. "Ukarany został dla naszego zbawienia" (Iz. 53,5). Aby przynieść nam pokój, musiał zapłacić za nasze grzechy wobec Boga pełną cenę. Uczynił to dobrowolnie, oddając za nas swoje życie.
Tak, z natury jesteśmy winni przed Bogiem. Zgrzeszyliśmy przeciwko Najwyższemu. Staliśmy się Jego wrogami i słusznie obawiamy się Jego kary, sądu, który ma nastąpić po śmierci. Al e Jezus Chrystus oferuje nam pokój z Bogiem, pojednanie, przebaczenie. Czy możemy odrzucić tak wielką łaskę, zamiast przyjąć ją z wiarą?

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Kartka z kalendarza "Dobry Zasiew" z dnia 14 lutego 2011r.

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: