Zmaż swoje grzechy sprawiedliwością

Zmaż swoje grzechy sprawiedliwością…
Księga Daniela 4,24

Tak brzmiało Boże ostrzeżenie skierowane przez proroka Daniela do babilońskiego króla Nebukadnesara. Król ten nie usłuchał głosu Bożego, nie zerwał z grzechem i swymi winami – kroczył dalej swą grzeszną drogą. Cierpliwość Boża była wielka. Bóg czekał bezskutecznie dwanaście miesięcy, po tym czasie Nebukadnesara dosięgnął ograniczony w czasie (tj. trwający przez pewien czas za życia króla, nie wieczny) wyrok sądu Bożego, który Bóg zapowiedział mu wcześniej we śnie.
Jak ważne jest zawarte w tej opowieści pouczenie oraz przekazane przez Boga ostrzeżenie! Częste doświadczanie ostrzeżeń Bożych, które nawołują nas, by opuścić dotychczasową drogę grzechu i niesprawiedliwości; lekceważenie "bogactwa jego dobroci i cierpliwości i pobłażliwości", nie zważanie na to, że dobroć Boża prowadzi do opamiętania, może już wkrótce okazać się jakże tragiczne w skutkach!
Być może niejeden czło wiek w swym wnętrzu dostrzega, że droga pokuty i wiary jest właściwą drogą, ale równocześnie odczuwa zniewalającą moc grzechu i świata, które są przeszkodą, aby nią kroczyć. Oby więc każdy posłuchał głosu Bożego i rzucił się w ratujące ręce Zbawiciela! Bóg miłuje grzesznika, chociaż nienawidzi grzechu. On jedyny wie, jak każdemu pomóc. On daje siłę, światło i łaskę i każdego pokutującego grzesznika "przenosi" na bezpieczną, niewzruszalną skałę zbawienia, na Chrystusa. Uwolniony od mocy grzechu i szatana, może wtedy czcić Boga przez wykonywanie uczynków sprawiedliwości i miłosierdzia.
Jaką powagą przepełnione jest to wezwanie, szczególnie dla dzieci wierzących rodziców, które wiedzą o konieczności zbawienia i o wiodącej do niego drodze, a pomimo tego trwają w stanie chwiejności i niezdecydowania. Nie czekaj już dłużej! To odpowiada realiom: cierpliwość Boża może niespodziewanie się skończyč .

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: