Dobry Zasiew – 02.04.2011

Żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas.
Dzieje Apostolskie 17,27

Pewien młody człowiek o humanistycznym wychowaniu zapłonął pragnieniem przeżycia wielkiej przygody. Zaplanował, że swoim rowerem przejedzie wszerz Amerykę Północną, od wschodniego wybrzeża po zachodnie. Bezkresne przestrzenie tego kraju olśniewały i jednocześnie przytłaczały go swoim urokiem.
Gdy realizując swój zamysł, znalazł się na ciągnących się kilometrami drogach szybkiego ruchu w Kanadzie, gdzie tylko od czasu do czasu minął go lub wyprzedził jakiś samochód, dotknęła go głęboka samotność. Nie trwało długo, jak w monotonii podróży zaczął popadać w depresję.
Nieoczekiwanie, na jednej z samotnych dróg, mijając gęsty las, uświadomił sobie istnienie Boga, sam n ie wiedział skąd i dlaczego. W domu, z którego pochodził, nigdy o Nim nie słyszał, teraz jednak wyczuwał Jego obecność. Było to – jak później wspominał – niezwykle kojące w tym położeniu.
W dalszej podróży nie działo się nic wielkiego i cudownego, nie. Ale każdego wieczoru znajdował jakieś przyjazne schronienie na nocleg, bo jego namiot nie był w stanie sprostać deszczowej pogodzie; lało i lało w tym roku w Kanadzie. Gdy w pewnym momencie rower "zastrajkował", znalazł życzliwych ludzi, którzy mu pomogli. Czuł się dziwnie chroniony przez Boga, coraz bardziej bezpieczny. Wspomnienie tego przeżycia nigdy go już nie opuściło.
Potem minęło jeszcze kilka lat, zanim jako student poznał, że Bóg nie chciał troszczyć się jedynie o jego życie na ziemi. Zrozumiał, jak bardzo pragnie On wyzwolić go spod brzemion grzechu i darować życie wieczne. Pewnej pamiętnej nocy, wyznając Mu swoje grzechy, pojął głęboko, że Bóg szukał go przez cały ten czas.
Gdy opowiadał mi tę historię, jego oczy płonęły wciąż żywą radością.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: