Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie | O śmiechu powiedziałem: To szaleństwo! a o radości: Cóż ona daje ?

O śmiechu powiedziałem: To szaleństwo! a o radości: Cóż ona daje?
Przypowieści Salomona 2,2

Pewien menadżer popartu, mistrz showbiznesu, tym razem nie pytał publiczności, lecz sam udzielił wywiadu. "Co Pan chce osiągnąć?" – tak go zapytano. Jego odpowiedź brzmiała: "Chcę, zawsze jest to dla mnie najistotniejsze, dać publiczności możliwie najatrakcyjniejszą i wszechstronną rozrywkę. Ludzie mają się cieszyć, zapomnieć o swoich problemach, które przytłaczają ich w pracy i w rodzinie".
Ale: czy zapomniane problemy są rozwiązanymi problemami, czy może, odłożone na potem, wrócą jak bumerang, uderzając ze zdwojoną siłą? Nie chodzi nam wcale o to, by pesymizm przedkładać nad optymistyczne myślenie. W dalszej części wspomnianego wywiadu człowiek ten sam przyznał, że jest optymistą, chociaż nie raz "zwalało go z nóg" i nie wiedział, czy się jeszcze podniesie.
Potrzebujemy prawdziwych rozwiązań naszych problemów. Niektóre z nich, szczególnie w przypadkach, gdy sami jednoznacznie zawiniliśmy, możemy czasem też sami próbować naprawić. Często zwrócenie się ku nowej, nieważne, że fałszywej, drodze, daje złudzenie nowego początku, czegoś, co wreszcie się uda. Ale są poważniejsze rzeczy, które nie pozostawiają miejsca do żadnych złudzeń, na przykład choroba, która bywa silniejsza niż wszyscy lekarze. Jakie jest wyjście z takiej sytuacji? – Na pewno nie głupi uśmiech. Większości też w takich okolicznościach już od dawna wcale nie jest do śmiechu.
Biblia przedstawia nam pewnego męża w słowach: "Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie" (Izajasz 53,4). Prawdziwi chrześcijanie w ciężkich okolicznościach mają wielką przewagę. Nie oznacza to, że Bóg usuwa przed nimi wszelkie trudności. Ale Chrystus jest z nimi w każdym utrapieniu, daje im siłę do wytrwania, znoszenia cierpienia, do tego, by iść dalej. Poczucie Jego bliskości, Jego pokój, Jego moc – oto rzeczy, które oferuje każdemu, kto tylko chce.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: