Człowiek ten dokonuje wielu cudów.

Tedy arcykapłani i faryzeusze zwołali Radę Najwyższą i mówili: Cóż uczynimy? Człowiek ten dokonuje wielu cudów. Jeśli go tak zostawimy, wszyscy uwierzą w niego; wtedy przyjdą Rzymianie i zabiorą naszą świątynię i nasz naród.
Ewangelia Jana 11,47-48

Cóż takiego się stało, że religijni przywódcy Jerozolimy byli tak poruszeni? "Człowiek ten" – chodziło o Jezusa Chrystusa – niedaleko bram Jerozolimy przywrócił do życia swego przyjaciela, który zmarł kilka dni wcześniej. Samo wydarzenie było niepodważalne – zbyt wielu naocznych świadków widziało to, wielu z nich niezależnie lotem błyskawicy rozniosło wieść o tym we wszystkie strony świata. Samo zmartwychwstanie było wystarczająco zdumiewające: zmarły już cztery dni przebywał w grobie, a wysokie temperatury – normalna rzecz na Bliskim Wschodzie – sprawiły, że ciaō o zaczęło już się cuchnąco rozkładać. A sam ów zmarły Łazarz ożył na wezwanie Pana i można go było ponownie zobaczyć, dotknąć, rozmawiać z nim… Wszyscy to potwierdzali!
Chłodno oceniając, był to absolutny szczyt cudów Jezusa. Zauważyli to i obecni tam ludzie. Wielu z nich nie potrafiło już dłużej zamykać się na dowody boskości Chrystusa i uwierzyło w Niego. Byli realistami i wyciągnęli z tego jedyny możliwy wniosek – potężny apel do nas, ludzi dzisiejszego czasu!
Inny wśród nich donieśli o tym niezwykłym przypadku religijnym przywódcom Jerozolimy, co spowodowało zwołanie obrad Synedrium – najwyższej rady Żydów. Nasz dzisiejszy werset z Biblii przedstawia początek tego posiedzenia, w którym ostatecznie postanowiono: Jezusa Chrystusa trzeba usunąć! Decyzję tę podjęli w szalejącej zawiści, sam Piłat potem rozpoznał to. Ludzie ci zmówili się przeciwko Chrystusowi. Niestety także i dziś nierz adko się to powtarza.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: