ja jestem naśladowcą Jezusa Chrystusa

Bądźcie naśladowcami moimi, jak i ja jestem naśladowcą Jezusa Chrystusa.
1. List do Koryntian 11,1

Często widzimy dzieci naśladujące w zabawie dorosłych. Ich zachowanie budzi wtedy na naszych twarzach uśmiech, ale cieszymy się też, kiedy młodsi wstępują w ślady starszych i stopniowo nabierają doświadczenia.
Wielu szczerych naśladowców Chrystusa z pokorą wyznaje, że są ludźmi trudnymi, słabymi i że niewiele od nich się można nauczyć. Apostoł Paweł wraz ze wzrostem wiary także dochodził do przekonania, że jest najmniejszy ze wszystkich apostołów, najmniejszy ze wszystkich świętych, a w końcu – że jest pierwszym, to znaczy, w osobistej ocenie, największym z grzeszników. Mimo to wzywał innych, aby go naśladowali. Dlaczego mógł tak czynić? Ponieważ osobiście naśladował Jezusa Chrystusa z całą szczerością. Oznacza to, że mówił tak, jak On, robił to, co zrobiłby On, że jego dążenia, wyrozumiałość i cierpliwość inspirowane były Osobą Pana Jezusa.
Jakub napisał swym w liście, że uczynki człowieka mądrego nacechowane są łagodnością i ustępliwością. Taki był Pan Jezus, takimi też są Jego prawdziwi naśladowcy. Mamy różne charaktery, jednak Bóg czyni nas zdolnymi, abyśmy byli podobni do Jego Syna.
Aby kogoś naśladować, trzeba najpierw widzieć jego zachowanie i słyszeć jego słowa. My dziś możemy poznać naszego Mistrza, czytając Nowy Testament, a także obserwując, jaki wpływ miało poselstwo ewangelii na życie naśladowców Pana Jezusa. Nasz Pan nikogo nie potępiał, widzimy to na przykładzie zdarzenia z kobietą przyłapaną na cudzołóstwie. Widzimy tego samego ducha u apostoła Pawła, który zalecał przyjąć z powrotem brata, który upadł moralnie, lecz powstał grzechu.
Apostoł Jan przestrzegał też, aby nie naśladować tego, co złe, lecz to, co dobre (3. Jana 11). Zauważamy nieraz, jak grzeszna moda czy nieprzystojne zwyczaje przenikają do grona naśladowców Chrystusa. Nie naśladujmy tego, co złe, ale to, co płynie z wiary (Hebr.13,7). Jeśli ktoś postępuje na sposób Chrystusowy, czyńmy podobnie. Nasze życie winno jasno wskazywać na Chrystusa Jezusa, który jest naszym wzorcem i źródłem mocy.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: