o usprawiedliwieniu, o wstrzemięźliwości i o przyszłym sądzie

Lecz gdy [Paweł] zaczął mówić o usprawiedliwieniu, o wstrzemięźliwości i o przyszłym sądzie, Feliks zaniepokoił się: Na teraz dość, odejdź; w sposobnej chwili każę cię zawezwać.
Dzieje Apostolskie 24,25

Rozmowa, która do tej chwili toczyła się przy łóżku chorego, dotyczyła błahych spraw. W pewnej chwili jednak odwiedzający zapytał: "Czy nie chciałby pan, abyśmy przeczytali jakiś fragment z Biblii?" "Nie, dziękuję," – powiedział chory – "nie jest ze mną tak źle, jak pan sądzi". Poczym z uśmiechem dorzucił: "Nie czas na sakramenty".
Odwiedzający, początkowo nieco zmieszany odmową, zauważył: "Myli się pan, Biblia nie jest księgą umierających. Z niej dowiadujemy się, że Bóg dał swego Syna, abyśmy już teraz, w naszym codziennym życiu, mogli być szczęśliwi". Chory zdziwił się. Zawsze sądził, że Słowo Boże potrzebne jest tylko umierającemu.
Ten rozpowszechniony pogląd to jednak wielki błąd. Poprzez Ewangelię otwiera się nie tylko wejście do nieba. Wzbudzona przez nią wiara łączy z Chrystusem, który ofiarował samego siebie, by nas uratować. Dzięki aktowi nowego narodzenia zaczyna się nowe życie. "Musicie się na nowo narodzić" – powiedział Jezus Chrystus (Ew. Jana 3,7). Prawdziwy chrześcijanin – dosłowniej "chrystianin", to nowy człowiek złączony w szczerym związku z Chrystusem. To człowiek, który służy Bogu żywemu i prawdziwemu oraz oczekuje Syna Jego z niebios (1. Tes. 1,9-10). Należy do nowego świata i dzięki Słowu Bożemu posiada szeroki dostęp do wszystkiego tego, czego nie jest w stanie dać obecny świat: pokój, radość i wewnętrzne szczęście. Jego przyszłe, wieczne mieszkanie u Chrystusa gotowe jest w raju Boga. Oto rzeczy, o których mówi nam Biblia, wieczne Słowo na teraz, Księga żyjących, Ksič ga Boga.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: