Wydawajcie więc owoc godny opamiętania

Wydawajcie więc owoc godny opamiętania.
Ewangelia Mateusza 3,8

Opowieść o Stewardzie Webberze (część 2)

Kilka dni później w Indianapolis Steward przechodził obok poczty. Czuł wewnętrzną potrzebę, by wejść i spytać o korespondencję – dziwna i nienormalna rzecz – nikt przecież go tam nie znał! Lecz rzeczywiście, czekał na niego list – od żony! Pisała: "Jeżeli jesteś naprawdę tym człowiekiem, o którym mówił kaznodzieja, wróć do domu!"
Steward szybko udał się w drogę, przebył ją autostopem. Powróciwszy do domu, wyznał swoim krewnym, jak bardzo zgrzeszył przeciwko nim wszystkim. Następnie oddał się w ręce władzy, która dała mu do zrozumienia, że może się spodziewać nawet 10 lat więzienia. Dodajmy, że w międzyczasie stracił cały swój majątek: dom, wyposażenie, słowem wszyst ko zostało sprzedane na licytacji.
Po pewnym czasie rodzina jego przeniosła się do innego miasta, gdzie Bóg pobłogosławił młodemu Stewardowi, znalazł dobrą pracę i po czterech latach odzyskał swoją własność. Osobiście mógł świadczyć o Bożej łasce w stosunku do niego, kiedy oddał się w ręce sprawiedliwości. Był u sędziego, któremu opowiedział historię swego życia. Na koniec dodał: "Spłaciłem wszystkie moje długi. A teraz chciałbym być rozliczony przez prawo ze wszystkiego, co mogłoby mnie obciążać". "Panie Webber" – odpowiedział sędzia – "nie ma już żadnego obciążenia w stosunku do pana. Oskarżenie zostało wycofane. Wszystko jest w porządku".Także i Bóg, prawdziwy Sędzia wszechświata, wybaczył mu wszystkie przewinienia wobec Siebie.
Czy jesteś w podobnej sytuacji jak Steward, nie wiedząc, którą drogą masz pójść? W Chrystusie Jezusie jest jeszcze nadzieja dla Ciebie. On jest "żywą drogč " do chwalebnej wieczności, ale i do rozwiązania Twoich palących problemów na ziemi!

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Pewna młoda i spragniona życia kobieta opisywała mi swój światopogląd: Naturalnie, że Bóg istnieje i na pewno nie psuje nikomu zabawy, jak to wielu uważa. Gdy ludzie – pisała dalej – rozkoszują się życiem jak ona, przyjmując otwarcie uciechy jakie im ono oferuje, to przecież Bóg nie może mieć niczego przeciwko temu. Twierdziła, że chętnie czytuje nawet chrześcijańską literaturę, o ile jest napisana w sposób emocjonujący. A w ogóle: Jezus Chrystus to najbardziej fascynująca osoba w historii świata, dlatego bez żadnego "ALE" byłaby gotowa, by nawiązać z nim kontakt.
Jak ocenić pogląd tej kobiety w świetle Pisma Świętego? Gdyby żyła w czasach, gdy Jezus przebywał na ziemi, można by się spodziewać, że z pewnością byłaby obecna wśród licznego tłumu, który za Nim podążał. On i także byli pod wielkim wrażeniem Jego słów i czynów, w ogóle całym Jego sposobem bycia, który nie miał nic wspólnego z myśleniem ówczesnych teologów i nauczycieli.
Lecz zdarzyło się, gdy któregoś razu tłum zebrał się ponownie wokół Jezusa, On odwrócił się nagle do nich ze słowami, które większość uderzyły jakby młotem: "Jeśli kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie … bo kto chce zachować życie swoje (to znaczy: chce egoistycznie zrobić z niego dla siebie najlepszy użytek w obecnym czasie), straci je" – na wieczność!
Powierzchowne i trwające przez jakiś czas naśladowanie Chrystusa i zainteresowanie Jego osobą, nie prowadzi do życia wiecznego. Nie da się żyć jak chrześcijanin i jednocześnie trzymać z tym światem, który odrzuca Chrystusa. Jezus krótko potem został skazany na śmierć. Być może wśród wołających: "Ukrzyżuj go!", byli również i tacy, którzy niedługo prze dtem powierzchownie podążali za Nim. Lecz Jego śmierć diametralnie zmieniła całą sytuację. Oto i punkt, w którym również i dziś dzielą się ludzkie duchy!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: