uprzedziła namaszczenie ciała mego na pogrzeb

Ale Jezus rzekł: Zostawcie ją; czemu jej przykrość wyrządzacie? Wszak dobry uczynek spełniła względem mnie.
Ona, co mogła, to uczyniła; uprzedziła namaszczenie ciała mego na pogrzeb.

Ewangelia Marka 14, 6.8

Pan Jezus doświadczył radości i bólu, gdy wypowiadał te słowa. Przebywał wtedy na krótko w Betanii – już niewiele dni pozostało do chwili, gdy miał pójść na krzyż i tam umrzeć.
Podczas posiłku do Pana Jezusa zbliżyła się pewna kobieta. Była to Maria z Betanii, która chętnie słuchała Jego słów i z najgłębszą uwagą przyjmowała je do swojego serca. Przyniosła drobne alabastrowe naczynie wypełnione bardzo kosztownym olejkiem. Wylała go na głowę umiłowanego Pana, a dom wypełnił się jego wonią. Czego dowodzi ten czyn? Jest oczywistym świadectwem uwielbienia. Woń tego kosztownego olejku obrazuje najwyższą cześć oddawaną Panu – serce Marii było pełne uwielbienia dla Niego.
Reakcja uczniów na ten niezwykły czyn miłości musiała bardzo zaboleć naszego Pana. Powiedzieli: "Przecież można było ten olejek sprzedać drożej niż za trzysta denarów i rozdać ubogim". Tak, można było nie uczcić Pana i zrobić w zamian coś dobrego dla ludzi. Ale odpowiedź Pana Jezusa wyraża Jego głęboką radość z tego, że Maria dała Mu wyraźne pierwszeństwo przed wszystkimi ludźmi i ich sprawami – trzykrotnie bowiem podkreślił, co uczyniła: "Wszak dobry uczynek spełniła względem mnie. Ona, co mogła, to uczyniła; uprzedziła namaszczenie ciała mego na pogrzeb".

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: