Obojętni wobec ukrzyżowania Chrystusa

A wszystkie te rzesze, które się zeszły na to widowisko, ujrzawszy to, co się stało, bijąc się w piersi, zawracały.
Ewangelia Łukasza 23,48

Obojętni wobec ukrzyżowania Chrystusa

Ukrzyżowaniu Pana Jezusa przyglądały się różne grupy ludzi. Wśród nich znajdowali się także tacy, którzy po prostu tylko się przyglądali. Można spotkać ich zawsze tam, gdzie coś się dzieje. Tam był to tłum, który przyglądał się, jak okrutni żołnierze znieważali Pana Jezusa.
Ich otępiałe serca pozostały niewzruszone, gdy słońce zaćmiło się i wyrok Bożego sądu zaciążył na Ukrzyżowanym – ukrzyżowanym za obce winy, z powodu grzechu człowieka. Gdy to niesamowite widowisko dobiegło końca, ludzie wrócili do swego codziennego życia. Wprawdzie być może nie czuli szczególnej nienawiści do Jezusa z Naza retu, ale też i gorąca miłość Zbawiciela nie wzruszyła ich pogrążonych w ciemności i nieczułych serc.
Dziś również Pan Jezus staje przed ludźmi – tak, jak niegdyś. Oznajmia im, że zstąpił z nieba na ziemię i stał się człowiekiem, aby móc umrzeć za zgubiony świat. Pozwolił się zaprowadzić na Golgotę i przybić do krzyża. Zniósł szyderstwa, nienawiść i wzgardę ludzi. Jego miłość do nas była tak wielka, że droga cierpień doprowadziła Go do śmierci. Pragnął wywalczyć dla nas szczęście i przywieść nas do Boga.
A Ty – czy nie porusza Cię miłość Jezusa Chrystusa? Być może należysz do tych wielu, którzy z różnych przyczyn mijają Go obojętnie. Lecz jeszcze dziś możesz przystanąć i zwrócić się do Niego, by być zbawionym. Dziś! Jutro nie należy przecież do Ciebie.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Obojętni wobec ukrzyżowania Chrystusa

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: