Cóż więc mam uczynić z Jezusem?

Rzecze im Piłat: Cóż więc mam uczynić z Jezusem?
Ewangelia Mateusza 27,22

Człowiekiem, który postawił to przewrotne pytanie, był rzymski namiestnik w Jerozolimie. Znalazł się w zawiłym położeniu. Przed nim, jako najwyższym sędzią, stał oskarżony, któremu nie mógł dowieść jakiegokolwiek zła, czy nawet najmniejszej winy. Ale oskarżyciele zdawali się być całkowicie nieprzejednani, zdecydowani, aby wywierać naciski na sędziego tak długo, aż wyda wyrok śmierci. Co więc winien był zrobić?
Podjął próbę uświadomienia tłumowi błędu, stawiając obok Jezusa cieszącego się złą sławą więźnia – Barabasza. Chciał wypuścić jednego z tych dwóch. Jednakże podburzony przez oskarżycieli tłum wybrał Barabasza. Piłat nie liczył się z takim obrotem spraw nawet w najczarniejszych oczekiwaniach. Tak oto na jego ust ach pojawiło się pytanie: "Cóż więc mam uczynić z Jezusem?" Odpowiedź była jednoznaczna: "Niech będzie ukrzyżowany". Wtedy Piłat ustąpił, zmuszony naciskami rozwścieczonego pospólstwa. Cóż to jeszcze pomogło, że umył swoje ręce i zawołał: "Nie jestem winien krwi tego sprawiedliwego"? Piłat zdecydował się osobiście opowiedzieć się przeciwko Jezusowi Chrystusowi.
A co powinniśmy my uczynić z Jezusem? Jedno jest pewne: musimy zająć osobiste stanowisko. Może zapytasz: a jeżeli odsunę to pytanie na bok i w ogólne nie będę chcieć mieć z Jezusem Chrystusem nic do czynienia? – wtedy jest to równoznaczne z otwartym odrzuceniem go, ponieważ kto nie chce uznać Pana Jezusa i przyjąć go jako Zbawiciela, będzie musiał kiedyś spotkać się z nim jako sędzią. Koło Jezusa Chrystusa nikt nie przejdzie obojętnie. Czy pytanie Piłata jest również twoim pytaniem? Znam na nie tylko jedną dobrą odpowiedź: uwierz w Pana Je zusa jako twojego Pana i Zbawiciela!

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Cóż więc mam uczynić z Jezusem?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: