Uradowali się tedy uczniowie, ujrzawszy Pana

Uradowali się tedy uczniowie, ujrzawszy Pana.
Ewangelia Jana 20,20

Co stało się owego pamiętnego wieczoru, pierwszego dnia tygodnia? Co zmieniło strach zebranych uczniów w niewysłowioną radość? Zmartwychwstały Pan Jezus stanął pośrodku nich z pozdrowieniem "Pokój wam"! Rany w Jego rękach i przebity bok były widocznymi znakami Jego miłości, która na Golgocie znalazła nieopisany wyraz. Teraz przyniósł im jako zwycięzca nad śmiercią i grobem pokój – ten, który wywalczył dla nich na krzyżu. Był to pokój z Bogiem, przedstawiony w słowach Pana z Ewangelii Jana 14,27: "Pokój zostawiam wam".
Nie potrafimy tego pojąć, co oznaczało dla uczniów, że w tych spowitych ciemnymi chmurami chwilach zobaczyli naraz pośród siebie swojego umiłowanego Pana. Jego ręce i bok, które im pokazał, usunęły wszelką wątpliwość, czy t o był On. Ich przybite smutkiem serca wypełniła głęboka radość. Tak, Pan Jezus już przed nastaniem cierpień Golgoty obiecał: "Lecz znowu ujrzę was i będzie się radowało serce wasze" (Ew. Jana 16,22). Któż z nas nie miałby takiego życzenia, aby przeżyć ów wieczór pełen wzniosłych wydarzeń?
Dobrze jest wiedzieć, że Pan i dzisiaj jest ten sam i w ten sam sposób się objawia – choć nie oczom, lecz wierze. To On dał obietnicę, że jest pośród tych, którzy są zgromadzeni do Jego imienia. Czyż nie przeżywamy nieustannie tego, w każdy pierwszy dzień tygodnia, gdy się gromadzimy, by wspominać Jego miłość, cierpienia i Jego śmierć? On ukazuje nam wtedy "swoje ręce i bok"! Świadomość Jego obecności wypełnia nasze serca głęboką radością, tak jak niegdyś wypełniała serca zgromadzonych wokół Jego osoby uczniów i wywoływała w nich chwałę i uwielbienie ku sławie i czci Jego imienia. Odczuwamy wówczas, jak bliskie są nam słowa uczniów, którzy potwierdzali: "Widzieliśmy Pana!" – prawdziwa radość może zaistnieć tylko tam, gdzie jej podstawą jest pokój; najpierw serce człowieka musi w Nim znaleźć swój pokój, a dopiero w następstwie tego może cieszyć się niewysłowioną radością.


(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Uradowali się tedy uczniowie, ujrzawszy Pana

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: