otrzymał świadectwo, że się podobał Bogu

Przez wiarę zabrany został Henoch, aby nie oglądał śmierci i nie znaleziono go, gdyż zabrał go Bóg. Zanim jednak został zabrany, otrzymał świadectwo, że się podobał Bogu.
List do Hebrajczyków 11,5

Czy to słuszne zrzucać odpowiedzialność za swe własne postępowanie na złe otoczenie, w którym wierzący zmuszony jest żyć? Czy mężczyzna lub kobieta mogą żyć z Bogiem, jeżeli on lub ona stale otoczeni są ludźmi nieliczącymi się z Bogiem? Co to znaczy, chodzić z Bogiem?
Pomyślcie o Henochu! Gdy żył na tym świecie, gwałt i przemoc stanowiły już dobrze zakorzeniony element codziennego życia na ziemi. Naturalnie, że były również i inne rzeczy. Potomkowie Kaina niestrudzenie podejmowali usiłowania, by z tego świata uczynić miejsce możliwie przyjemnego życia bez Boga. Rozwijali rolnictwo, wynaleźli przemysł oraz troszczyli się o muzykę i rozrywki. Mimo to jednak przemoc i zepsucie pozostały niezłomnymi zasadami życia.
A "Henoch chodził z Bogiem." Wiara stanowiła fundament jego wzorowego życia – oczy tego człowieka skierowane były na obietnice wiecznego Boga, a dni codzienności wypełnione tym, co znajdowało Jego upodobanie. Sam nie twierdził tego o sobie – to Bóg wydał mu takie świadectwo.
Niektórzy z nas pracują w miejscach, gdzie z trudem można uniknąć słuchania przekleństw i brudnych żartów. Może nawet wymaga się od nas nieuczciwości w ramach stałej polityki prowadzenia interesów naszej firmy. Inni muszą uczęszczać do szkół, gdzie prawda o Bogu i Jego prawa na co dzień są negowane, gdzie zarówno ze strony nauczycieli, jak i z podręczników doświadcza się bombardowania moralnym brudem. A jakżeż głębokiej dezorientacji ulegamy przez działanie wszechobecnych masmediów! Czy możliwe jest jeszcze, by w takim świe cie prowadzić życie pobożne, poświęcone Chrystusowi? Niech przykład Henocha podniesie nas na duchu, by podążać posłusznie za Słowem Bożym i trzymać się wytrwale imienia Pana.
(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

otrzymał świadectwo, że się podobał Bogu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: