Dobry Zasiew – 04.05.2011

A niech nikt z was nie cierpi jako zabójca albo złodziej, albo złoczyńca, albo jako człowiek, który się wtrąca do cudzych spraw. Wszakże jeśli cierpi jako chrześcijanin, niech tego nie uważa za hańbę, niech raczej tym imieniem wielbi Boga.
1. List Piotra 4,15-16

Pierwszy List Piotra daje nam wskazówki, pouczając nas, jak powinno wyglądać życie chrześcijanina w praktyce. Pan Jezus przedstawiony jest w nim jako przykład: "Chrystus cierpiał za was, zostawiając wam przykład, abyście wstępowali w jego ślady" (1. Piotra 2,21). W swoim życiu zostawił nam ślady, w których możemy za Nim podążać. Skoro On nie grzeszył, jest to dla nas zachętą i motywacją, abyśmy nie igrali z grzechem. Chcemy ostrożnie kroczyć naprzód i wciąż na nowo w świetle Bożym osądzać swoje własne postępowanie i zło otaczającego nas świata.
Za wstydzającym przeżyciem w przypadku niestosownego postępowania jest dla chrześcijanina napomnienie otrzymane od tych, którzy są "ze świata", tj. nie identyfikują się bezpośrednio z Chrystusem. Nasze życie nie powinno być w żadnym razie przyczyną zgorszenia, powinniśmy "wobec tych, którzy są poza zborem, uczciwie postępować" (1. Tes. 4,12). Czy zawsze mamy na uwadze tę wzniosłą prawdę, że chrześcijanin jest uczniem Chrystusa? Nasze zachowanie nie powinno przynosić Jego imieniu hańby, lecz powinno być Jemu na chwałę, winno odzwierciedlać cnoty Pana Jezusa. To wielki i doskonały wzorzec, do którego z Bożą pomocą, posiadając nowe życie, jesteśmy w stanie choć trochę być podobni.
Postępując w śladach Chrystusa, idziemy pod prąd dążności świata, który Go przecież odrzucił. Możemy nie dawać przy tym żadnego powodu do krytyki czy zarzutów, a mimo to odczujemy opór, poznamy, że jesteśmy odsuwani na bok. W t en sposób cierpimy za to, że jesteśmy chrześcijanami. Czy obawiamy się tego, czy też jesteśmy gotowi uwielbić Boga, znosząc pohańbienie dla imienia Pana Jezusa?

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: