Niedługo, a przekonasz mnie, bym został chrześcijaninem

A na to Agryppa do Pawła: Niedługo, a przekonasz mnie, bym został chrześcijaninem.
Dzieje Apostolskie 26,28

Wczoraj pokazaliśmy, co Biblia rozumie pod pojęciem "chrześcijanin" – osobistą relację wiary i miłości wobec Pana Jezusa. Dzisiaj chcielibyśmy postawić inne pytanie: Czy jesteś chrześcijaninem w takim znaczeniu tego słowa? Warto zastanowić się nad tym pytaniem, ponieważ odpowiedź na nie jest decydująca w sprawie naszego wiecznego losu: niebo albo piekło, życie albo śmierć, zbawienie albo potępienie.
Jeżeli możesz z całą szczerością odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznym "tak", cieszymy się, że znasz Pana Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela. W takim przypadku w Twoim sercu żywa jest świadomość tych oto prawd: "Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny" – "Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dzi ećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego" – "Jezus rzekł: kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie" (Ew. Jana 3,36; 1,12; 11.25).
Jeżeli jednak na pytanie to zmuszony byłbyś dać przeczącą odpowiedź, prosimy Ciebie usilnie, abyś bez zwlekania został chrześcijaninem! Nie, nie werbujemy do żadnego religijnego ugrupowania! Ale, znając Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela, pragniemy przyprowadzić Cię do Niego. A więc: jak stać się prawdziwym chrześcijaninem? Przyjdź do Pana Jezusa w szczerej modlitwie i wyznaj Mu, że potrzebujesz Go jako Zbawiciela, jako ratunek przed nadchodzącym sądem Boga. Twoja wina przed Bogiem jest faktem i potrzebuje rozwiązania, które ofiaruje Tobie Pan Jezus. To On umarł niegdyś na krzyżu Golgoty, aby uwolnić cię od wszelkiej winy. Wyznaj Mu swoje grzechy i uwierz w Jego dzieło zbawienia. Jedynie w ten sposób możesz jeszcze dzisiaj zostać szczęśliwym chrześcijaninem!

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Niedługo, a przekonasz mnie, bym został chrześcijaninem

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: