Wykupiłem cię, nazwałem cię twoim imieniem

Wykupiłem cię, nazwałem cię twoim imieniem – moim jesteś! Dlatego że jesteś w moich oczach drogi, cenny i Ja cię miłuję.
Księga Izajasza 43,1.4

Jest we wszystkim przeciętny: niezbyt piękny, o średniej inteligencji, nieszczególnie zamożny. Nie ma żadnej nadzwyczajnej cechy, która odróżniałaby go od innych. Nawet żadnych szczególnych zdolności ani umiejętności sportowych, które świat dzisiaj tak wysoko ceni.
Wielu ludzi przytłacza przeciętność, mimowolne doświadczanie egzystencji pomiędzy innymi. Od takiego nikt nie wymaga wiele. Przechodzi się obok niego obojętnie. W zakładzie pracy jest może nawet cenionym pracownikiem; ale również i tam jest jednym spośród wielu, człowiekiem cyfrą.
Ale dla Boga nie istnieją przeciętni ludzie. Ten, kto przyjdzie do Niego, z pewnością tego doświadczy. Dobry Pasterz, Pan Je zus, idzie za zgubionym człowiekiem tak długo, dopóki go nie znajdzie. Za każdym razem, kiedy JEDEN grzesznik pokutuje, raduje się CAŁE niebo. Dobry Pasterz woła swoje owce PO IMIENIU. Każdy, kto należy do Jego trzody może powiedzieć: "choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła nie ulęknę się, boś TY ZE MNĄ" (Ps. 23) – jakże to bardzo osobista wypowiedź!
Sam sposób, w jaki Bóg wymienia w swej Księdze (Biblii) pojedyncze osoby należące do Niego, wskazuje, jak bardzo je ceni. Pan Jezus zauważył wdowę, która wrzuciła tylko dwa grosze do skarbnicy świątynnej. A kiedy pewna kobieta z Betanii wylała na Jego głowę drogi olejek, tak się rozradował, iż nakazał rozgłosić tę wieść po całej ziemi. Piotr i Jan byli rybakami, podobnie jak wielu innych; uważano ich za ludzi prostych i niewykształconych, a jednak jak wiele znaczyli dla Tego, w którego ślady wstępowali!
Bóg widzi w nas wielką wartość i dowodzi tego w swoim działaniu. Czyż nie pociesza nas to?

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Wykupiłem cię, nazwałem cię twoim imieniem

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: