Będę opowiadał imię twoje braciom moim, będę cię chwalił pośród zgromadzenia.

Będę opowiadał imię twoje braciom moim, będę cię chwalił pośród zgromadzenia.
Od ciebie pochodzi moja pieśń pochwalna w wielkim zgromadzeniu.
Psalm 22,23.26

Psalm 22. nie tylko proroczo wyraża głębię wewnętrznych przeżyć cierpiącego Chrystusa, ale ukazuje nam Go także w Jego zmartwychwstaniu. Dlatego w zacytowanych powyżej słowach rozpoznajemy Pana Jezusa, który po swojej śmierci i zmartwychwstaniu kieruje je do swojego Boga i Ojca. Nie jesteśmy w stanie wniknąć w głębię udręki, bólu i cierpienia Zbawiciela, gdy obarczony na krzyżu całym ciężarem naszych grzechów poniósł sąd, aby swą własną krwią zmazać naszą winę przed Bogiem. Dzięki gorzkim cierpieniom krzyża i swojej śmierci Pan Jezus usunął wszystko, co oddzielało nas od Boga.
W przytoczonej pieśni Chrystus sławi imię Boga, który odpowiedzia ł na Jego wołanie i wywiódł z głębin śmierci. Chrystus musiał cierpieć i wykonać dzieło zbawienia samotnie, ale zmartwychwstałego widzimy Go otoczonego przez "wielu braci". W "wielkim zgromadzeniu" tych, których dzięki swojej krwi wyrwał z mocy szatana i obmył z grzechów, zaintonował nową pieśń – "pieśń pochwalną naszemu Bogu".
Jakaż to łaska! Odkupieni i szczęśliwi możemy się przyłączyć do chóru wznoszącego ten pochwalny hymn. On, Odkupiciel, rozpoczyna sam oddawanie tej chwały, a my, odkupieni, możemy wraz z Nim śpiewać i uwielbiać wielkiego, łaskawego Boga. To On, Ojciec, dał za nas swego Syna i uznał Jego doskonałe dzieło, wzbudzając Go z martwych. Dlatego: "Pójdźcie, radośnie śpiewajmy Panu, wznośmy okrzyki radosne skale zbawienia naszego!" (Psalm 95,1).

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Będę opowiadał imię twoje braciom moim, będę cię chwalił pośród zgromadzenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: