odkupienie w Chrystusie Jezusie, którego Bóg ustanowił jako ofia rę przebłagalną przez krew jego

I są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego.
List do Rzymian 3,24-25

Chrystus, nasze odkupienie

Powyższy wiersz ze Słowa Bożego mówi, że w Chrystusie znajdujemy mądrość – odpowiedź na potrzebę człowieka, jaką jest poznanie. Otrzymujemy także sprawiedliwość, pozwalającą na ukojenie naszego okaleczonego sumienia i wreszcie świętość, która zaspokaja nasze pragnienie doskonałości i daje poczucie pewności.
W Chrystusie otrzymujemy jednak jeszcze więcej. Darowane nam jest odkupienie, które daje wolność – wartość, o którą biją się narody i do której wzdycha każdy człowiek! W gruncie rzeczy to nasza zła natura czyniła z nas niewolników grzechu, niewolników szatana i lęku przed śmierci ą.
Niegdyś w Egipcie zniewoleni Izraelici nie byli zdolni, aby samodzielnie wyrwać się z więzów niewoli. Potrzebna była interwencja Boga: potrzebowali okupu za odwrócenie swojego losu, to jest krwi baranka paschalnego. Dzisiaj, podobnie jak wtedy Izraelici, również nie jesteśmy w stanie uwolnić się sami. Kto myśli przeciwnie, żyje urojoną i fałszywą nadzieją. Potrzebna jest nam interwencja Boża, krew Baranka – Chrystusa. Mówi o tym jednoznacznie i bardzo dobitnie słowo "ODKUPIENIE".
Oznacza ono przelanie pewnej sumy, wydanie pewnej należności, oddanie pewnej wartości celem pozyskania niewolnika albo darowanie okupu dla uwolnienia więźnia. Odkupienie to także odmiana losu osoby, która była przedmiotem tej transakcji. Odmianą tą mogła być jedynie zmiana swego pana albo uzyskanie całkowitej wolności. Odkupienie to zostało dokonane "drogą krwią Chrystusa jako Baranka niewinnego i nieskalanego" (1. Piotra 1,19).

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

odkupienie w Chrystusie Jezusie, którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

odkupienie w Chrystusie Jezusie, którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: