w Chrystusie połączyć w jedną całość wszystko

Oznajmiwszy nam według upodobania swego, którym go uprzednio obdarzył, tajemnicę woli swojej, aby z nastaniem pełni czasów wykonać ją i w Chrystusie połączyć w jedną całość wszystko, i to, co jest na niebiosach, i to, co jest na ziemi w nim
List do Efezjan 1,9-10

Chrystus, nasze odkupienie (w Chrystusie połączyć w jedną całość wszystko)

Wierzący, który schroni się pod osłoną krwi Chrystusa, może mieć całkowitą pewność o tym, że nie podlega już dominacji szatana; musi jednak upłynąć pewien czas, nim w pełni dojrzale trwać będzie w poznaniu, że grzech już nie panuje nad nim, jak mówi Słowo: "Albowiem grzech nad wami panować nie będzie, bo nie jesteście pod zakonem, lecz pod łaską" (Rzym. 6,14). Przez całe swoje życie wzdycha on też w swym sercu, oczekując wyzwolenia (odkupienia) swego ciała: "[…] którzy posiadamy zaczątek Ducha, wz dychamy w sobie, oczekując synostwa, odkupienia ciała naszego" (Rzym. 8,23). Będzie miało to miejsce podczas przyjścia Pana Jezusa po swoją własność, "który przemieni znikome ciało nasze w postać, podobną do uwielbionego ciała swego, tą mocą, którą też wszystko poddać sobie może" (List do Filip. 3,21).
Wówczas wierzący człowiek dostąpi całkowitego wyzwolenia, nie tylko ducha, ale także ciała i duszy. Gdy w głębi naszego serca rozmyślamy nad ceną, za jaką zostaliśmy wykupieni z naszego nędznego położenia i postępowania, gdy uświadamiamy sobie, z czego zostaliśmy na zawsze wyzwoleni, pogłębia się więź naszej miłości z Tym, który wydał samego siebie za nas. Z jaką gorliwością powinniśmy szukać sposobności, aby się Mu podobać pod każdym względem!
Słowo Boże napomina nas znów: "Abyśmy postępowali w sposób godny Pana ku zupełnemu jego upodobaniu, wydając owoc w każdym dobrym uczynku i wzra stając w poznawaniu Boga" (Kol. 1,10).

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

w Chrystusie połączyć w jedną całość wszystko

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

w Chrystusie połączyć w jedną całość wszystko

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: