Człowiek patrzy na to, co jest przed oczyma, ale Pan patrzy na s erce

Bóg nie patrzy na to, na co patrzy człowiek. Człowiek patrzy na to, co jest przed oczyma, ale Pan patrzy na serce.
1. Księga Samuela 16,7

Oszustwo wstrząsnęło światem finansów. Pewna firma przez długi czas uważana była za lidera regionu w branży specjalistycznych maszyn i sprzętu ciężkiego. Związany z nią zręczny przedsiębiorca wprowadził na rynek obiecujący patent i w krótkim czasie osiągnął dla swojej grupy kapitałowej potężne zyski – tak się przynajmniej zdawało.
Jednak naraz kolorowa bańka mydlana pękła. Policja kryminalna wywiodła na światło niemalże największą gospodarczą aferę kryminalną ostatnich lat w Niemczech. Okazało się, że ów sukces niemalże niedającego się przejrzeć imperium prywatnych firm wyrósł głównie na tym, że pozorowano wartości majątkowe i obroty, których w rzeczywistośc i w ogóle nie było. Fałszowano przy tym rachunki, wyciągi z kont i inne dokumenty, a nawet numery seryjne drogich maszyn i urządzeń. Gdy prawda wyszła na jaw, straty wynikające z samych tylko kar nałożonych przez instytucje prawne sięgnęły 2 miliardów euro.
Właścicielom tej firmy przez długi czas udawało się uchodzić w oczach partnerów biznesowych za ludzi poważnych i odpowiedzialnych – tak, za ludzi sukcesu.
I rzeczywiście, ludziom często udaje się upozorować wobec innych coś, co nie odpowiada rzeczywistości. Ale jeśli chodzi o stosunek do Boga – tutaj żadne pozory i oszustwa nie są możliwe.
Każdy, kto nie został usprawiedliwiony wobec Boga przez wiarę w Jezusa Chrystusa, będzie musiał stanąć kiedyś przed Nim z pustymi rękoma. Żadne z domniemanych zalet i osiągnięć ludzkiego życia nie są w stanie zrównoważyć obciążającej je winy.
Kto jednak uchwyci się zbawienia, które Bóg oferuje w Jezusie Chrystusie wszystkim ludziom, otrzymuje przebaczenie i życie wieczne – rzeczy, których owoc pozostaje trwały po całą wieczność.


(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Człowiek patrzy na to, co jest przed oczyma, ale Pan patrzy na serce

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Człowiek patrzy na to, co jest przed oczyma, ale Pan patrzy na serce

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: