jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy

Albowiem nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka.
List do Rzymian 1,16

Ludzie mieli tysiące lat czasu, aby dowieść, że w głębi swego serca są dobrzy. Jednakże ten "dobry rdzeń" ludzkiej duszy, w którym Bóg mógłby znaleźć punkt zaczepienia, nie istnieje. Również i wszystkie znane szlachetne myśli człowieka oraz jego wzniosłe czyny nie są ostatecznie wolne od skaz i grzechu. Stąd to wstrząsające stwierdzenie Słowa Bożego z Listu do Rzymian: "Nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego" (Rzym. 3,12).
Paweł musiał wiedzieć o tym. Jako faryzeusz dobrze orientował się we wszystkich Bożych postanowieniach, które On przekazał ludowi Izraela. Nikt też nie mógł wykazać jakichkolwiek uchybień w jego życiu (Filip. 3,6). Lecz j ego gorliwość dla spraw zakonu Boga nie powstrzymała go nawet przed tym, by prześladować uczniów Pana, a tym samym samego Chrystusa – i to bez wyrzutów sumienia! Był nawet przekonany, że to, co czyni, podoba się Bogu. Dlatego musiało się wydarzyć coś zupełnie szczególnego, aby tego zaślepionego człowieka doprowadzić do opamiętania. Tak, zdarzenie takie miało miejsce w drodze do Damaszku, gdy oślepiające objawienie Pana Jezusa z nieba powaliło go nagle na ziemię.
To "damasceńskie wydarzenie" nie tylko zmieniło całkowicie jego życie, lecz również osobistą ocenę jego dotychczasowego życia. Gdy potem pisze, że Chrystus przyszedł na świat, aby zbawić grzeszników, dodaje słowa: "z których ja jestem pierwszy" (1. Tym. 1,15).
Człowiek, który dojdzie do tego punktu, nie wstydzi się już Ewangelii, lecz wstydzi się swego wcześniejszego życia bez Boga. Ktoś taki stara się odtąd rozgłaszać tę dobrą nowinę o r atującej Bożej łasce, aby jeszcze wielu mogło przeżyć swoje "damasceńskie wydarzenie" – punkt zwrotu ku Bogu.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: